Պուտինը շնորհավորել է Փաշինյանին ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու առթիվ
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«Վ.Պուտինը մասնավորապես նշել է, որ Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունները հիմնված են բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի լավ ավանդույթների վրա, և երկրները զգալի փորձ են հավաքել տարբեր բնագավառներում արդյունավետ համագործակցության համար», - ասվում է զեկույցում:
«Հուսով եմ, որ մեր երկխոսությունը և կառուցողական համատեղ աշխատանքը կնպաստեն ռուս-հայկական դաշնակցային համագործակցության հետագա ամրապնդմանը, նաև եվրասիական տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների խթանմանը, ինչը, անկասկած, համապատասխանում է մեր եղբայրական ժողովուրդների շահերին», - ասված է Ռուսաստանի նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

President of Russia Vladimir Putin congratulated Nikol Pashinyan on being appointed Prime Minister of Armenia, Kremlin press service reports.
“Putin has particularly stressed that the relations between Armenia and Russia are based on friendship and mutual respect, and the countries have acquired a considerable experience for effective cooperation in different sectors,” the press service reported.
In the congratulatory address Putin also expressed hope that the dialogue and the constructive joint work will promote the strengthening of further allied relations between the two countries and cooperation in the integration processes in the Eurasian territory, which he stressed corresponds to the interests of the two brotherly peoples.