Խայտառակ քվեարկություն էր. Մարուքյանը՝ ԱԺ ընդդիմադիր փոխխոսնակի ընտրության մասին (Տեսանյութ)
ԱԺ փոխխոսնակի պաշտոնում Մանե Թանդիլյանի օգտին քվեարկած պատգամավորի անունը ոսկե տառերով գրվեց պատմության մեջ, լրագրողներին ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
Ըստ Մարուքյանի՝ ամենայն հավանականությամբ, Թանդիլյանի օգտին քվեարկած պատգամավորը «Իմ քայլը» դաշինքից է։
Դիտարկանը՝ գուցե դա իրենց նախկին կուսակիցն էր (Հայկ Կոնջորյանը, ով այս գումարման ԱԺ-ում պատգամավոր ընտրվեց «Իմ քայլի» ցուցակով), Մարուքյանը չբացառեց։
Ինչ վերաբերում է քվեարկության ընդհանուր պատկերին, ապա Մարուքյանն այն որակեց խայտառակություն:
«Դա ինձ համար խայտառակ քվեարկություն էր, որովհետև կարծում եմ, որ այն փաստարկները, որոնք բերել ենք, թե ինչու Թանդիլյանը պետք է լինի ԱԺ փոխնախագահ, դրանք որևէ կերպ չեն հերքվել», - ասաց նա։

Голосование было позорным – Эдмон Марукян об избрании вице-спикера парламента от оппозиции
Имя депутата, проголосовавшего за кандидатуру Мане Тандилян на пост вице-спикера парламента, будут вписано в историю золотыми буквами, заявил сегодня журналистам руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
По его словам, по всей видимости, проголосовавший за кандидатуру Мане Тандилян депутат – из фракции «Мой шаг».
На замечание, что, возможно, это был их бывший однопартиец (Айк Конджоян, который  избран депутатом парламента 7-го созыва по списку блока «Мой шаг»), Эдмон Марукян не исключил.
Что касается общей картины голосования, то Эдмон Марукян назвал ее позорной.
«Для меня это голосование – позорное, поскольку считаю, что те аргументы, которые мы привели относительно того, почему Мане Тандилян должна стать вице-спикером, не были опровергнуты каким-либо образом», - сказал он.