Բաբաջանյանը հույս ունի՝ նոր դեսպանը կշարունակի Վատիկանի հետ հարաբերություններում ձևավորված ավանդույթները (Տեսանյութ)
16/01/2019 11:50
ԼՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը կարծում է, որ Միքայել Մինասյանը լավագույն դեսպաններից է եղել:
«Որպես ապացույց՝ կարող ենք բերել և՛ Հայոց ցեղապսանության 100–ամյա տարելիցի առիթով Վատիկանում տեղի ունեցած հայտնի պատարագը, և՛ Վատիկանի կողմից հայոց ցեղասպանության ճանաչումը, և՛ Հռոմի պապի պատմական այցը Հայաստան», - լրագրողներին ասաց նա։
Դիտարկանը, թե ինչո՞ւ այդ դեպքում Մինասյանն այլևս դեսպան չէ, պատգամավորն ասաց, որ իշխանությունները հավանաբար ունեցել են դրա համար պատճառներ՝ հույս հայտնելով, որ նոր նշանակված դեսպանը կշարունակի այն ավանդույթները, որոնք ձևավորվել են Վատիկանի հետ հարաբերություններում։

Арман Бабаджанян надеется, что новый посол продолжит сформировавшиеся  в отношениях с Ватиканом традиции
16/01/2019 12:57
Арман Бабаджанян надеется, что новый посол продолжит сформировавшиеся в отношениях с Ватиканом традиции
Депутат парламента от фракции «Светлая Армения» Арман Бабаджанян считает, что Микаел Минасян был одним из лучших послов Армении.
«В качестве доказательства мы можем привести и состоявшуюся в Ватикане по случаю 100-ой годовщины Геноцида армян известную мессу, и признание Ватиканом Геноцида армян, и исторический визит Папы Римского в Армению», - заявил сегодня журналистам Арман Бабаджанян.
На замечание, почему в таком случае Микаел Минасян отозвал с поста посла Армении в Ватикане, депутат заявил, что, возможно, власти имели на то свои причины, выразив надежду, что назначенный новый посол продолжит те традиции, которые сформировались в отношениях с Ватиканом.