«Հրապարակ». ՊԵԿ-ը բավականին «լուրջ» ակտեր է գրել Գագիկ Ծառուկյանի անվան հետ կապվող գազալցակայաններում
16/01/2019 09:51
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով` Ամանորի տոների շեմին ստուգումներ են կատարվել որոշ գազալցակայաններում, և հատկապես ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի անվան հետ կապվող կայաններում ՊԵԿ-ը բավականին «լուրջ» ակտեր է գրել, ինչն այժմ պատրաստվում են դատական կարգով վիճարկել: Խորհրդարանում այդ մասին հարց ուղղեցինք Գ. Ծառուկյանին։
Նա պատասխանեց․ «Ստուգումներ, բնականաբար, ընթանում են, ընթանում են մշտապես, ինչ վերաբերում է խնդիրը դատարանում վիճարկելուն, այո, վիճարկում ենք, որովհետև նշված խախտումները չկան»։ Ի՞նչ թվերի մասին է խոսքը։ «Հարցրեք համապատասխան մարմիններին»: Տեսակետ կա, որ դա քաղաքական կոնտեքստ ունի։ «Թող իրենք պատասխանեն նաև այդ հարցին։ Ինչ վերաբերում է մեզ, մենք ստեղծել ենք գազի քննիչ հանձնաժողով` խնդիրն ավելի լայն հասկանալու համար»:

«Грапарак»: КГД составил довольно «серьезные» акты после проверки газозаправочных станций, связанных с Царукяном
16/01/2019 11:02
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что накануне Нового года были проведены проверки на некоторых газозаправочных станциях и, особенно на станциях, связанных с именем лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна, Комитет государственных доходов (КГД) составил довольно «серьезные» акты, которые сейчас оспариваются в судебном порядке. В парламенте Гагика Царукяна спросили об этом.
Он ответил: «Проверки, естественно, проводятся всегда, что касается обжалования в суде, то да, мы занимаемся этим, поскольку указанных нарушений нет». На вопрос, о какой сумме идет речь, Гагик Царукян ответил: «Спросите соответствующие органы». На замечание, бытует мнение, что в этом есть политический контекст, Царукян заявил: «Пусть они ответят также на этот вопрос. Что касается нас, то мы создали следственную комиссию по газу, чтобы понять эту проблему шире».