«Ժողովուրդ». Չի բացառվում, որ Սասուն Խաչատրյանին կրկին ուղարկեն արձակուրդ, այս անգամ՝ անվերադարձ
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Չի բացառվում, որ ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանն առաջիկայում հրաժեշտ տա իր պաշտոնին: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի դեկտեմբերի 20-ի որոշմամբ` Սասուն Խաչատրյանը մեկօրյա արձակուրդ է մեկնել հենց դեկտեմբերի 21-ին, այնուհետև նա վերադարձել է աշխատանքի:
Սակայն իրավապահ համակարգում տարածված լուրերի համաձայն` չի բացառվում, որ Սասուն Խաչատրյանին կրկին ուղարկեն արձակուրդ, այս անգամ՝ անվերադարձ»:
Մեկնաբանությունների համար «Ժողովուրդ» օրաթերթը դիմել է ՀՔԾ լրատվական բաժին, որտեղից հայտնեցին, որ դեկտեմբեր ամսին Սասուն Խաչատրյանը կարճ արձակուրդի է գնացել:
«Իսկ Ձեր այն հարցին, որ նա կրկին հնարավոր է գնա արձակուրդ և այլես չվերադառնա իր պաշտոնին, նշենք, որ ծառայությունը աշխատում է ծանրաբեռնված ռեժիմով, ուստի և Սասուն Խաչատրյանը մտադիր չէ արձակուրդ մեկնել», - պատասխանել են ՀՔԾ-ից:

«Жоховурд»: Не исключается, что Сасун Хачатрян будет вновь отправлен в отпуск, в этот раз безвозвратно
16/01/2019 11:20
Газета «Жоховурд» пишет, что начальник Специальной следственной службы Сасун Хачатрян в ближайшее время распрощается со своей должностью. Решением и.о. премьер-министра Армении Никола Пашиняна от 20 декабря, Сасун Хачатрян ушел 21 декабря в однодневный отпуск, затем вернулся на работу.
Однако согласно распространенным в правоохранительной системе слухам, не исключается, что Сасун Хачатрян будет вновь отправлен в отпуск и в этот раз – безвозвратно.
Корреспондент издания обратился для уточнения этих сведений в пресс-службу Специальной следственной службы, где сообщили, что Сасун Хачатрян в декабре действительно взял короткий отпуск.
«А на Ваш вопрос, возможно ли, что он снова уйдет в отпуск и больше не вернется на свою должность, отметим, что ведомство работает в перегруженном режиме, посему Сасун Хачатрян не намерен уходить в отпуск», - ответили в Специальной следственной службе.