Ամեն ինչ արվելու է, որպեսզի հնգամյա ժամկետում ներդրումները ՀՆԱ-ի նկատմամբ հասնեն առնվազն 23-24 տոկոսի. Տիգրան Խաչատրյան
17/01/2019 13:33
Կառավարությունը հատկապես կարևորում է նոր ներդրումային ծրագրերի իրականացումը, գործադիր մարմնի նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Խաչատրյանը։
«Դրանք բազմաթիվ են, վերաբերում են տարբեր ոլորտներին` և՛ արդյունաբերությանը, և՛ էներգետիկային։ Բայց պետք է հասկանանք, որ ցանկացած նոր նախաձեռնություն ժամանակ է պահանջում, որպեսզի իրականացման լայնամասշտաբության հասնի», - ասաց նախարարի պաշտոնակատարը։
Նա նշեց, թե ներդրողների կողմից շատ մեծ հետաքրքրություն կա.
«Ամեն ինչ արվելու է, որպեսզի հնգամյա ժամկետում ներդրումները ՀՆԱ-ի նկատմամբ հասնեն առնվազն 23-24 տոկոսի»։

The Armenian government attaches special significance to the implementation of new investment projects, acting economic development and investments minister Tigran Khachatryan told the reporters after cabinet sitting today.
“We have many such projects in different sectors, both in the industrial and in energy. But we must understand that any new initiative demands time,” he said, stressing about the great interest by investors.
“Everything will be done for the investments to reach at least 23-24% of the GDP in five year term,” he said.