Փաշինյանի իշխանությունը կուտակված կապիտալն ու էներգիան մսխեց շոուների վրա. Շարմազանովը՝ Արցախի հարցով բանակցությունների մասին
17/01/2019 13:10
Հանրապետական կուսակցության անդամ, ԱԺ նախկին փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը հայտարարել է, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի «ճոխ խոստումներն այդպես էլ կյանքի չեն կոչվում»։
«Երեկ հինգերրորդ անգամ հանդիպեցին Մամեդյարովն ու Մնացականյանը։ Հաղորդագրության մեջ առկա էին ընդհանուր գնահատականներ,նույնիսկ հիշատակում չկար ինքնորոշման իրավունքի, ինչպես նաև Ժնևի և Սանկտ Պետերբուրգի պայմանավորվածությունների վերաբերյալ։ Բայց նախորդ տարվա մայիսի 9-ին Փաշինյանը Ստեփանակերտում հայտարարեց, որ ինքը՝ չլինելով ղարաբաղյան ծագման գործիչ, իրեն իրավունք չի վերապահում բանակցելու Արցախի անունից, և որ Արցախն անպայման պետք է ամբողջությամբ ընդգրկվի բանակցություններում։
Դրան հետևեց Փաշինյանի կողմնակիցների «դուխով» մեկնաբանությունները։
Անցնում էին ամիսներ, բայց Արցախի արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն այդպես էլ չմասնակցեց Մամեդյարով-Մնացականյան հանդիպումներին։ Իսկ Փաշինյանի իշխանությունը դրա փոխարեն կուտակված կապիտալն ու էներգիան մսխեց շոուների վրա։
Սա Փաշինյանի հերթական ֆիասկոն կամ իրողության փոփոխության հերթական դրսևորումն էր։
Հ.Գ. Ակամայից հիշեցի Անդերսենի հեքիաթները. А король-то голый», - Facebook-ի իր էջում գրել է Է.Շարմազանովը։

Власть Пашиняна растратила накопленный капитал и энергию на шоу – Эдуард Шармазанов о переговорах вокруг карабахского конфликта
17/01/2019 15:00
Член Республиканской партии Армении, бывший вице-спикер парламента Эдуард Шармазанов заявил, что «роскошные обещания» премьер-министра Никола Пашиняна так и не претворяются в жизнь.
«Вчера Мамедъяров и Мнацаканян встретились уже в пятый раз. В заявлении об этом были общие оценки и никакого упоминания о праве народов на самоопределение, а также о достигнутых в Вене и Санкт-Петербурге договоренностях. Однако 9 мая прошлого года Никол Пашинян заявил в Степанакерте, что он, не может вести переговоры от имени Арцаха, поскольку не является политическим деятелем карабахского происхождения, и Арцах должен принять непосредственное участие в переговорах по урегулированию конфликта.
За этим последовали комментарии сторонников Пашинян «с духом».
Проходили месяцы, но министр иностранных дел Арцаха Масис Маилян так и не участвовал во встречах Мамедъяров – Мнацаканян. А власть Пашиняна вместо этого растратила накопленный капитал и энергию на шоу.
Это очередное фиаско Пашиняна или очередное проявление изменения фактов.
P.S. Невольно вспомнилась сказка Андерсена: А король-то голый!» - написал на своей странице в Facebook Эдуард Шармазанов.