Մի խումբ վենեսուելացի զինծառայողներ Մադուրոյին չեն ընդունում որպես նախագահ
Պերուում գտնվող վենեսուելացի մի խումբ զինծառայողներ չորեքշաբթի երեկոյան հայտարարել են, որ Նիկոլաս Մադուրոյին որպես երկրի նախագահ չեն ընդունում:
Ինչպես հայտնում է NTN24 հեռուստաալիքը, զինծառայողների ուղերձն ընթերցել է բոլիվարական գվարդիայի ավագ լեյտենանտ Խոսե Հիդալգոն, որն ավելի վաղ Վենեսուելայում դավադրության մեղադրանքով ձերբակալվելուց հետո փախել էր բանտից: Մադուրոյի հրամանով նա և նրա զինակիցները հեռացվել էին զինված ուժերից:
«Մենք չենք ճանաչում Նիկոլաս Մադուրոյի՝ Վենեսուելայի նախագահ և զինված ուժերի գերահույն հրամանատար: Բացի այդ, զգուշացնում ենք միջազգային հանրությանը հանրապետության նախագահի պաշտոնի յուրացման մասին», - ասել է Հիդալգոն պերուական UCI հեռուստաալիքի եթերում:

Группа венесуэльских военных отказалась признать Мадуро президентом
Группа венесуэльских военных заявила в среду вечером из Перу о непризнании президента Николаса Мадуро.
Как сообщает канал NTN24, обращение военных зачитал старший лейтенант боливарианской гвардии Хосе Идальго, ранее сбежавший из тюрьмы в Венесуэле после задержания по подозрению в подготовке заговора. Приказом Мадуро он и его товарищи были исключены из рядов вооруженных сил.
"Мы не признаем Николаса Мадуро Мороса как президента Венесуэлы и главнокомандующего вооруженными силами. Кроме того, мы предупреждаем международное сообщество об узурпации поста президента республики", - заявил Идальго в эфире перуанского телевидения UCI.