Պիտի մի քիչ զգույշ լինել նման հարցերում. Զոհրաբյանը՝ կառավարության կառուցվածքի փոփոխությունների մասին
17/01/2019 13:44
Կառավարության կառուցվածքի վերաբերյալ ԲՀԿ խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը չի շտապում բարձրաձայնել իր դիրքորոշումը։
«Ես այս պահին իմ անձնական դիրքորոշումը չեմ ներակայացնի։ Ունեմ իմ դիրքորոշումը, բայց ունեմ քաղաքական թիմ ու իմ անձնական կարծիքը չի կարող այստեղ որոշիչ լինել», - լրագրողներին ասաց Զոհրաբյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ԱԱԾ-ն ու ոստիկանությունը պիտի՞ նման կառավարության ենթակայության տակ, թե՞ ոչ։
Զոհրաբյանը միայն ընդգծեց, որ որոշ մտահոգություններ ունի մշակույթի նախարարության հետ կապված։
«Մեր տնտեսական քաղաքականությունը կազմելիս պիտի ելնենք այն հիմնադրույթներից, թե որոնք են մեր մրցունակ բրենդները։ Մենք ազգ ենք, որը համաշխարհային մշակույթ է թելադրել, դրա ակունքներում է կանգնած եղել։ Պիտի մի քիչ զգույշ լինել նման հարցերում։ Ինչպիսին կլինի կառավարության որոշումը, կտեսնենք», - ասաց Զոհրաբյանը։
Այսօր լրագրողների հետ զրույցում ԼՀԿ խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը նշել էր, որ ԱԱԾ-ն ու Ոստիկանությունը պիտի դառնան առանձին նախարարություններ և դուրս գան կառավարության ենթակայությունից։

Мы должны быть чуть осторожнее в подобных вопросах – Наира Зограбян об изменении структуры правительства
17/01/2019 15:46
Депутат парламента от фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян не спешит представить свою позицию об изменении структуры правительства.
«Сейчас я не буду представлять свою личную позицию. У меня есть собственная позиция, но я член политической команды и моя позиция не может быть здесь решающей», - заявила журналистам Наира Зограбян, отвечая на вопрос, должны оставаться Служба национальной безопасности и полиция в подчинении правительства или нет.
Наира Зограбян лишь подчеркнула, что у нее есть некоторая обеспокоенность, связанная с министерством культуры.
«Формируя нашу экономическую политику, мы должны исходить из тех положений, какие наши бренды являются конкурентоспособными. Мы – нация, которая диктовала всемирную культуру, стояла у ее истоков. Мы должны быть чуть осторожнее в подобных вопросах. Посмотрим, каким будет решение правительства», - сказала Наира Зограбян.
Руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян заявил сегодня, что Служба национальной безопасности и полиция должны стать отдельными министерствами и выйти из-под контроля правительства.