Թրամփը որդու հետ խաղալիս ձեռքը վնասել է
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ձեռքը վնասել է կրտսեր որդու՝ 12-ամյա Բերոնի հետ խաղալու ժամանակ: Այս մասին հայտնել է Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Սառա Սանդերսը՝ բացատրելով անցյալ շաբաթ  Թրամփի աջ դաստակին հայտնված սպեղանու հայտնվելը:
ԱՄՆ առաջնորդի ձեռքին նկատված սպեղանին տեղական լրատվամիջոցներին առիթ էր տվել Թրամփի առողջության վերաբերյալ տարբեր շահարկումների համար, որը մեկ տարի առաջ էր ամբողջական բուժզննում անցել: Սանդերսը լրագրողներին խնդրել է չմտահոգվել նախագահի ինքնազգացողության համար և բացատրել է, որ խոսքը վերաբերում է սովորական քերծվածքին: «Նախագահն ուրախանում եւ խաղում էր Բերոնի հետ, այդ ժամանակ էլ նա քերծել է ձեռքը»,- ասել է նա:
Սանդերսը նաև հայտնել է, որ Թրամփն առաջիկայում ամենամյա բուժզննում կանցնի, որի արդյունքները կհրապարակվեն: Նա չի հստակեցրել բուժզննման օրը:

Трамп повредил руку во время игры с сыном
Президент США Дональд Трамп повредил руку во время игры со своим младшим сыном, 12-летним Бэрроном. Об этом сообщила пресс-секретарь Белого дома Сара Сандерс, объяснившая появление на прошлой неделе пластыря на правой кисти Трампа.
Замеченный на руке американского лидера пластырь дал повод местным СМИ для различных спекуляций по поводу здоровья Трампа, в последний раз проходившего полный медицинский осмотр год назад. Сандерс попросила журналистов не тревожиться по поводу самочувствия президента и объяснила, что речь идет об обычной царапине. "Президент веселился и играл со своим сыном Бэрроном, тогда он и поцарапал руку", - сказала она.
Сандерс также сообщила о том, что в скором времени Трамп пройдет ежегодное медицинское обследование, результаты которого будут опубликованы. Она не уточнила дату проведения осмотра.