Նորից կկալանավորե՞ն Մանվել Գրիգորյանին. որոշումը կհրապարակվի հունվարի 22-ին
ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանը Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, ԵԿՄ նախկին նախագահ Մանվել Գրիգորյանին կալանքից ազատելու դեմ Գլխավոր դատախազության բողոքի քննության որոշումը կհրապարակի հունվարի 22-ին։
«Որոշումը կհրապարակվի հունվարի 22-ին՝ ժամը 13։30-ին», - լրագրողներրին ասաց Գլխավոր դատախազության հատկապես կարևոր գործերով քննության նկատմամբ հսկողության վարչության ղեկավար Վահագն Մուրադյանը։
Նա ասաց, որ միջնորդել են դատարանին Մանվել Գրիգորյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառել կալանավորումը։
Հիշեցնենք՝ դեկտեմբերի 21-ին Մ. Գրիգորյանը 25 միլիոն գրավի դիմաց ազատ արձակվեց «Երևան կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկից, ըստ գլխավոր դատախազության, սակայն, Գրիգորյանը պետք է մնա կալանքի տակ։
Ըստ այդմ, դատախազությունը Մանվել Գրիգորյանի խափանման միջոցի փոփոխության դեմ վերաքննիչ ատյան բողոք էր ներկայացրել։

Решение суда о мере пресечения в отношении Манвела Григоряна будет опубликовано 22 января
Апелляционный уголовный суд Армении 22 января огласит решение по жалобе генеральной прокуратуры об изменении меры пресечения и освобождении под залог бывшего депутата парламента, бывшего председателя Союза добровольцев «Еркрапа» Манвела Григоряна.
«Решение будет опубликовано 22 декабря в 13:00», - заявил журналистам начальник управлении генпрокуратуры по надзору за особо важными делами Ваагн Мурадян.
Он отметил, что они ходатайствовали о применении ареста в качестве меры пресечения в отношении Манвела Григоряна.
Прокуратура подала апелляционную жалобу на решение суда об освобождении под залог Манвела Григоряна.