«Ժամանակ». Էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար է նշանակվելու Հակոբ Վարդանյանը
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար է նշանակվելու Հակոբ Վարդանյանը, ով 2018թ. հունիսի 5-ից զբաղեցնում է նախարարի տեղակալի պաշտոնը:
Թերթը գրել է, որ Վարդանյանը 2016-2018թթ. աշխատել է «Տաշիր Գրուպ» ընկերությունների խմբում Էներգետիկայի ոլորտում իրականացվող ներդրումային ծրագրերի ղեկավար, «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի անվտանգության և վերահսկողության գծով տնօրենի տեղակալ: Իսկ ներկայիս նախարար Գարեգին Բաղրամյանը կնշանակվի Հանրային ծառայությունները կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ:

«Жаманак»: Акоп Варданян будет назначен министром энергетических инфраструктур и природных ресурсов
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что министром энергетических инфраструктур и природных ресурсов будет назначен Акоп Варданян, занимавший с 5-го июня 2018 года должность заместителя министра.
Издание отмечает, что Варданян работал в 2016-2018гг. в группе компаний «Ташир» руководителем реализуемых в сфере энергетики инвестиционных программ, заместителем директора по безопасности и контролю ЗАО «Электрические сети Армении». А нынешний министр Гарегин Баграмян будет назначен председателем Комиссии по регулированию общественных услуг.