«Ժամանակ». ԲՀԿ-ն աչք ունի Մշակույթի և տուրիզմի նախարարության վրա
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Քանի դեռ կառավարության կառուցվածքը վերջնականապես հաստատված չէ, տարբեր տեղեկություններ են շրջանառվում հնարավոր փոփոխությունների մասին:
Մասնավորապես՝ իշխանությունում քննարկվում է մշակույթի նախարարության և տուրիզմի գործակալության միավորման արդյունքում ունենալ նոր նախարարություն, որը հենց այդպես էլ կկոչվի՝ Մշակույթի և տուրիզմի նախարարություն:
Այդ նախարարության վրա աչք ունի ԲՀԿ-ն, որի ներկայացուցիչները համարում են, որ իրենց ինչ-որ փայ պետք է տան կառավարությանը անմնացորդ նվիրվածության դիմաց»:

«Жаманак»: Партия «Процветающая Армения» положила глаз на министерство культуры и туризма
Газета «Жаманак» пишет, что пока структура правительства не утверждена окончательно, муссируются различные сведения об изменениях.
«В частности, во власти обсуждается формирование нового министерства в результате объединения министерства культуры и Государственного комитета по туризму, которое будет так и называться – министерство культуры и туризма.
На это министерство положила глаз партия «Процветающая Армения», представители которой считают, что за безграничную преданность им должна достаться какая-то доля в правительстве», - пишет газета.