«Ժամանակ». ԲՀԿ-ն աչք ունի Մշակույթի և տուրիզմի նախարարության վրա
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Քանի դեռ կառավարության կառուցվածքը վերջնականապես հաստատված չէ, տարբեր տեղեկություններ են շրջանառվում հնարավոր փոփոխությունների մասին:
Մասնավորապես՝ իշխանությունում քննարկվում է մշակույթի նախարարության և տուրիզմի գործակալության միավորման արդյունքում ունենալ նոր նախարարություն, որը հենց այդպես էլ կկոչվի՝ Մշակույթի և տուրիզմի նախարարություն:
Այդ նախարարության վրա աչք ունի ԲՀԿ-ն, որի ներկայացուցիչները համարում են, որ իրենց ինչ-որ փայ պետք է տան կառավարությանը անմնացորդ նվիրվածության դիմաց»:

Zhamanak paper: PAP hopes to head Ministry of Culture and Tourism
Zhamanak paper writes that as far as the government’s structure is not finally approved different information circulates over the possible changes.
In particular, the authorities are discussing a possibility of having new ministry as a result of merging the ministry of culture and tourism agency which will be called Ministry of Culture and Tourism.
The paper says the Prosperous Armenia party has hopes to be entrusted to head this ministry as a sign of gratitude for their loyalty to the government.