«Ժողովուրդ». Արմեն Մարտիրոսյանը մեկնել է Կանադա մշտական բնակություն հաստատելու նպատակով
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ օրաթերթի տեղեկություններով` «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության նախագահ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանը մեկնել է Կանադա մշտական բնակություն հաստատելու նպատակով:
«Հատկանշական է, որ նա ժամանակին բավական ոգևորված էր թավշյա հեղափոխությամբ, բազմիցս խոսում էր այն մասին, որ «Ժառանգություն»-ը իր ակտիվ մասնակցությունն է ունենալու այս գործընթացներում: Սակայն ԸՕ փոփոխությունների նախագծի չընդունվելուց հետո «Ժառանգությունը» որոշեց չմասնակցել խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններին:
Մեր տեղեկություններով` Արմեն Մարտիրոսյանը մինչ ընտրությունները առաջարկ է ստացել «Մենք» դաշինքից իրենց ցուցակում ընդգրված լինելու համար, սակայն մերժել է», - գրում է թերթը:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը փորձեց Մարտիրոսյանից ճշտել, թե ինչու է մեկնել Հայաստանից, սակայն այդպես էլ հստակ պատասխան չստացանք: «Այս պահին չեմ ուզում մեկնաբանել», - համացանցով զրուցելիս ասել է նա:

«Жоховурд»: Армен Мартиросян уехал в Канаду на постоянное место жительства
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что председатель правления партии «Наследие», бывший депутат парламента Армен Мартиросян уехал в Канаду на постоянное место жительства.
«Примечательно, что в свое время он был весьма вдохновлен бархатной революцией и неоднократно говорил о том, что партия «Наследие» примет активное участие в этих процессах. Однако после отклонения проекта поправок в Избирательный кодекс партия «Наследие» решила не участвовать в досрочных парламентских выборах.
По нашим сведениям, до выборов Армен Мартиросян получил предложение от блока «Мы» о том, чтобы войти в их список, однако он отказался», - пишет газета
Корреспондент издания попыталась выяснить у Мартиросяна, почему он уехал из Армении, но так и не получил конкретного ответа. «На данный момент я не хочу комментировать, - сказал он.