ՀՅԴ-ն վարչապետի առաջարկի շուրջ վերջնական դիրքորոշում կհայտնի վաղը. ԳՄ անդամ
ՀՅԴ-ն դեռևս վերջնական որոշում չունի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Դաշնակցության հետ համագործակցության պատրաստակամության հայտարարության շուրջ։ Այս մասին Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն Մարմնի անդամ Արթուր Եղիազարյանը՝ հավելելով, որ արդեն վաղը տարածվելիք հայտարարության մեջ կուսակացությունը կհայտնի իր դիրքորոշումը:
«Դաշնակցության ընդհանուր ժողովը դեռ շարունակվում է, այսօր ուշ ժամի կավարտվի։ Մինչև ժողովը չավարտվի, որոշումներ կայացրած դուրս չգան, ոչ ոք տեղյակ չի կարող լինել։ Ժողովը փակ է, երբ կավարտվի, հայտարարությամբ հանդես կգանք, և այդ ժամանակ պարզ կլինի, թե ինչ որոշում է կայացվել նման հարցերում։ Տեղեկատվությունը լավագույն դեպքում վաղը կլինի», - ասաց դաշնակցական գործիչը։
Հիշեցնենք, որ երկու օր առաջ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ուղերձ էր հղել ՀՅԴ Ընդհանուր ժողովին՝ իր և Հայաստանի նորընտիր խորհրդարանի մեծամասնության անունից հայտարարելով, որ պատրաստ են համագործակցության ՀՅԴ-ի հետ։
«Մենք նաև բաց ենք լինելու ձեր հնչեցրած առաջարկությունների և քննադատության հանդեպ», - ուղերձում նշել էր գործադիրի ղեկավարը։

ARF-D to respond to PM’s cooperation proposal on January 25
The Armenian Revolutionary Federation-Dashnaktsutyun has not made final decision over the statement of Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan about readiness to cooperate, member of the ARF-D Supreme Body Artur Yeghiazaryan told Aysor.am, adding that the party will express its decision in a statement tomorrow.
“The general assembly of the ARF-D continues and will end late in the evening today. Until its end no one will know. The assembly is closed and after it ends the party will make a statement,” the ARF-D representative said.
Two days ago Armenia’s PM Nikol Pashinyan addressed the ARF-D General Assembly and stated on his and on behalf of parliamentary majority about readiness to cooperate with the ARF-D.