ՊԲ իրականացրել է երկրի և ժողովրդի պաշտպանության ու անվտանգության ապահովման իր առաքելությունը. Բակո Սահակյան
24/01/2019 11:09
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 24-ին Ստեփանակերտում մասնակցել է Պաշտպանության բանակի ռազմական խորհրդի նիստին՝ նվիրված 2018 թվականի արդյունքների ամփոփմանը և 2019 թվականի անելիքներին, տեղեկացնում է ԱՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Իր ելույթում երկրի ղեկավարն անդրադարձել է 2018 թվականին բանակաշինության ոլորտում կատարված աշխատանքներին, հանձնարարականներ տվել 2019 թվականին նախատեսված ծրագրերի պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Նախագահ Սահակյանը 2018 թվականի աշխատանքները գնահատել է բավարար, ընդգծելով, որ Պաշտպանության բանակը հուսալիորեն իրականացրել է երկրի և ժողովրդի պաշտպանության ու անվտանգության ապահովման իր առաքելությունը, անառիկ է պահել պետության սահմանները, կարևոր ներդրում ունեցել տարածաշրջանում կայունության ու խաղաղության պահպանման գործում:
Կանգ առնելով 2019 թվականի անելիքների վրա՝ նախագահը շեշտել է, որ դրանց արդյունավետ լուծման համար պահանջվելու է ամենօրյա քրտնաջան ու համակարգված աշխատանք և համոզմունք հայտնել, որ պաշտպանության բանակը, նրա բոլոր ստորաբաժանումները, ինչպես միշտ, կանեն հնարավորը դրված խնդիրների պատշաճ կատարման ուղղությամբ:
«Պետությունն էլ իր հերթին մշտապես առանձնահատուկ ուշադրության կենտրոնում է պահելու բանակաշինության խնդիրները, մեր զինված ուժերի մարտունակության հետևողական բարձրացումը, զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային խնդիրների լուծումը», - նշել է Բակո Սահակյանը:

Karabakh Defense Army reliably carried out its mission of protecting the country and the people in 2018: Bako Sahakyan
24/01/2019 10:57
On 24 January Artsakh Republic President Bako Sahakyan participated in Stepanakert at the meeting of the Defense Army's Military Council devoted to summing up the results of 2018 and the 2019 action plan, president's press service reports.
In his speech the Head of the State touched upon activities carried out in the army building sphere, giving instructions towards proper implementation of the tasks set for the year of 2019.
President Sahakyan assessed the works implemented in 2018 as satisfactory, underlining that the Defense Army had reliably carried out its mission of protecting the country and the people, keeping the borders of the state impregnable, making an important contribution to maintaining stability and peace in the region.
Focusing on the 2019 plans the President stressed that daily hard and systematic work would be required for their efficient realization and expressed conviction that the Defense Army and all its divisions, as always, would do everything possible for the proper implementation of the set tasks.
"The state, in its turn, will further on pay special attention to the problems of army building, consistent increase of the combat readiness of our Armed Forces, solution of social and living problems of the servicemen," noted Bako Sahakyan in his speech.