ՊԲ իրականացրել է երկրի և ժողովրդի պաշտպանության ու անվտանգության ապահովման իր առաքելությունը. Բակո Սահակյան
24/01/2019 11:09
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 24-ին Ստեփանակերտում մասնակցել է Պաշտպանության բանակի ռազմական խորհրդի նիստին՝ նվիրված 2018 թվականի արդյունքների ամփոփմանը և 2019 թվականի անելիքներին, տեղեկացնում է ԱՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Իր ելույթում երկրի ղեկավարն անդրադարձել է 2018 թվականին բանակաշինության ոլորտում կատարված աշխատանքներին, հանձնարարականներ տվել 2019 թվականին նախատեսված ծրագրերի պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Նախագահ Սահակյանը 2018 թվականի աշխատանքները գնահատել է բավարար, ընդգծելով, որ Պաշտպանության բանակը հուսալիորեն իրականացրել է երկրի և ժողովրդի պաշտպանության ու անվտանգության ապահովման իր առաքելությունը, անառիկ է պահել պետության սահմանները, կարևոր ներդրում ունեցել տարածաշրջանում կայունության ու խաղաղության պահպանման գործում:
Կանգ առնելով 2019 թվականի անելիքների վրա՝ նախագահը շեշտել է, որ դրանց արդյունավետ լուծման համար պահանջվելու է ամենօրյա քրտնաջան ու համակարգված աշխատանք և համոզմունք հայտնել, որ պաշտպանության բանակը, նրա բոլոր ստորաբաժանումները, ինչպես միշտ, կանեն հնարավորը դրված խնդիրների պատշաճ կատարման ուղղությամբ:
«Պետությունն էլ իր հերթին մշտապես առանձնահատուկ ուշադրության կենտրոնում է պահելու բանակաշինության խնդիրները, մեր զինված ուժերի մարտունակության հետևողական բարձրացումը, զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային խնդիրների լուծումը», - նշել է Բակո Սահակյանը:

Армия обороны Карабаха успешно выполнила свою миссию в 2018 году - президент
Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в заседании военного совета Армии обороны, посвященном обобщению итогов 2018-го года и планам на 2019-ый год.
В своем выступлении глава государства коснулся работ, проведенных в сфере военного строительства в 2018-ом году, дал поручения по надлежащему осуществлению предусмотренных в 2019-ом году программ.
Президент Саакян дал удовлетворительную оценку проведенным в 2018-ом году работам, подчеркнув, что Армия обороны успешно выполнила свою миссию по обеспечению защиты и безопасности страны и народа, неприступности границ государства, внесла важный вклад в дело сохранения стабильности и мира в регионе.
Остановившись на планах 2019 года, президент отметил, что для их эффективного осуществления требуется ежедневная кропотливая и скоординированная работа и выразил уверенность, что Армия обороны, все ее подразделения, как всегда, сделают все возможное для надлежащего выполнения поставленных задач.
«Государство в свою очередь будет постоянно держать в центре особого внимания задачи военного строительства, последовательное повышение обороноспособности наших вооруженных сил, решение социально-бытовых задач военнослужащих», – отметил Бако Саакян.