Միհրան Պողոսյանի՝ Պանամայում գրանցած օֆշորային ընկերությունների վերաբերյալ քրգործի վարույթը վերսկսվել է. ՀՔԾ
24/01/2019 16:32
Հետաքննող լրագրողների միջազգային կոնսորցիումը (ICIJ) հայտնել է ՀՀ ԴԱՀԿ ծառայության նախկին պետ, Ազգային ժողովի 6-րդ գումարման պատգամավոր Միհրան Պողոսյանի՝ Պանամայում գրանցած օֆշորային ընկերությունների վերաբերյալ քրեական գործի վերաբացման մասին:
Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Հատուկ քննչական կոմիտեից հաստատեցին, որ նշված քրեական գործի վարույթը վերսկսել է։
Նշենք, որ հրապարակման համաձայն՝ հեղափոխությունից ամիսներ անց Հայաստանի նոր իշխանությունները, Պանամայի փաստաթղթերի հետ կապված գործի շրջանակում կրկին ընթացք են տվել ՀՀԿ-ական նախկին պատգամավորի՝ օֆշորային ընկերությունների շուրջ հետաքննությանը:

Производство по уголовному делу о зарегистрированных в Панаме оффшорных компаниях Миграна Погосяна возобновлено – ССС
24/01/2019 17:14
Международный консорциум журналистских расследований (ICIJ) сообщает о возобновлении производства по уголовному делу о зарегистрированных в Панаме оффшорных компаниях бывшего начальника Службы принудительного исполнения судебных актов (СПИСА), депутата парламента 6-го созыва Миграна Погоясяна.
В Специальной следственной службе сообщили корреспонденту Aysor.am, что производство по данному уголовному делу возобновлено.
Отметим, что согласно публикации, через несколько месяцев после революции новые власти Армении в рамках дела, связанного с «Панамскими документами», вновь возобновили расследование вокруг оффшорных компаний бывшего депутата парламента от фракции РПА.