Սփյուռքի նախարարությունում դեկտեմբեր ամսվա պարգևատրումները կազմել են 6 մլն 656 հազար ՀՀ դրամ
Սփյուռքի նախարարությունում 2018 թվականի դեկտեմբերի պարգևատրումները կազմել են 6 մլն 656 հազար 997 ՀՀ դրամ։
«2018 թվականի դեկտեմբերին «Աշխատողների աշխատավարձեր և հավելավճարներ» հոդվածի տնտեսումների հաշվին ՀՀ սփյուռքի նախարարության 72 աշխատակից պարգևատրվել է պաշտոնային դրույքաչափի 50  տոկոսով, որի ընդհանուր գումարը կազմում է 6 մլն 656 հազար 997 ՀՀ դրամ», - Aysor.am-ի հարցմանն ի պատասխան տեղեկացրին ՀՀ սփյուռքի նախարարությունից։
Նախարարությունից, սակայն, հրաժարվեցին պատասխանել, թե որ աշխատակցին որքան գումարով են պարգևատրել։
«Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ մարդու անձնական տվյալների պաշտպանության ՀՀ օրենքի համաձայն անձնական տվյալների օրինական մշակման, այդ թվում՝ հրապարակման հիմքերից են մարդու համաձայնությունը, ինչպես նաև օրենքով նախատեսված լինելը, ուստի նախարարությունը հրաժարվում է տրամադրել, թե որ աշխատակիցը որքան գումարով է պարգևատրել», - նշված է նախարարության պատասխանում։

В министерстве диаспоры премии в декабре 2018 года составили 6 млн. 656 тысяч 997 драмов
В министерстве диаспоры Армении в декабре 2018 года общая сумма выплаченных сотрудникам премий составила 6 млн. 656 тысяч 997 драмов.
«В декабре прошлого года за счет экономии в статье «Зарплаты и доплаты сотрудников» 72 работникам министерства диаспоры были выплачены премии в размере 50 процентов официальной ставки, общая сумма которых составляет 6 млн. 656 тысяч 997 драмов», - сообщили в министерстве диаспоры Армении в ответ на запрос Aysor.am.
В министерстве, однако, отказались ответить, кому из сотрудников и какая сумма была выплачена.
«Учитывая то обстоятельство, что согласно закону о защите персональных данных, основанием для законной обработки данных, в том числе, их опубликования, является согласие человека, а также предусмотренность этого в законе, посему министерство отказывается предоставить информацию о том, какой сотрудник, на какую сумму премирован», - отмечается в ответе министерства.