ԱՄՆ ԴՊՀ-ն ստուգում է Deutsche Bank-ի և Danske Bank-ի միջև կապը
ԱՄՆ Դաշնային պահուստայի համակարգը (ԴՊՀ) քննություն է սկսել գերմանական խոշորագույն Deutsche Bank-ի նկատմամբ՝ դանիական Danske Bank-ի էստոնական մասնաճյուղի միջոցով փողերի լվացման գործով: Այս մասին հայտնում է Bloomberg-ը հղում անելով  երկու աղբյուրների, որոնք ծանոթ են քննության մանրամասներին:
2018 թվականի սեպտեմբերին Danske Bank-ը հրապարակել է ներքին քննության մասին տվյալներ, որոնցում 6 200 հաճախորդւ գործունեությունը ճանաչվել են «շատ կասկածելի»:
2018 թվականի նոյեմբերին Դանիայի խորհրդարանում բանկի նախկին թոփ-մենեջեր Հովարդ Ուիլքինսոնը հայտարարել է, որ կասկածելի գործարքների 65 տոկոսը (230 միլիարդ դոլարից 150 միլիարդը) կատարվել են եվրոպական խոշորագույն բանկի ամերիկյան ստորաբաժանման միջոցով:
Ուիլքինսոնը բանկի անվանումը չի բացահայտել, սակայն կասկածելի գործարքների ժամանակահատվածում դանիական կազմակերպության թղթակից բանկը եղել է  Deutsche Bank-ը:

ФРС проверяет связь между Deutsche Bank и Danske Bank
Стало известно, что Федеральная резервная система (ФРС) США начала расследование в отношении крупнейшего немецкого банка Deutsche Bank на предмет его причастности к отмыванию денег через эстонское подразделение датского банка Danske Bank. Об этом сообщает агентство Bloomberg со ссылкой на два источника, знакомые с ходом расследования. В сентябре 2018 года Danske Bank опубликовал данные внутреннего расследования, в котором операции 6 200 клиентов были признаны «очень подозрительными».
В ноябре 2018 года в парламенте Дании бывший топ-менеджер банка Говард Уилкинсон заявил, что 65% подозрительных операций ($150 млрд из $230 млрд) были проведены через американское подразделение крупного европейского банка. Уилкинсон не стал раскрывать название банка, но в период проведения подозрительных операций корреспондентским банком датской организации являлся Deutsche Bank. ФРС проверяет, насколько правдивы заявления бывшего топ-менеджера датского банка.