Ֆրենկի դե Յոնգ. Չեմ պատրաստվում Բարսելոնայում զբոսաշրջիկի կարգավիճակով դիտել Մեսսիին
«Բանակցում էի ՊՍԺ-ի հետ: Հետո զանգահարեցի Մաքսվելին և ասացի, որ չեմ պատրաստվում նրանց միանալ, իսկ իմ գործակալն այդ մասին հայտնեց ֆրանսիական ակումբին: Նաև բանակցություններ էի վարում Գվարդիոլայի հետ՝ «Մանչեսթեր Սիթի» տեղափոխության վերաբերյալ: Ակումբները միշտ էլ փորձում են համոզել քեզ, որ հենց նրանց ակումբ տեղափոխվես:
Շատ ուրախ եմ, որ «Բարսելոնը» շատ բան արեց ինձ ստանալու համար: Նրանք վաղուց էին ցանկանում տեսնել ինձ թիմում, անցած տարի ևս պայմանագիր էին առաջարկում: Սակայն նրանք ունեն բյուջե և չեն կարող շատ գումար ծախսել: Շատ հաճելի է, որ ես պատմության ամենաթանկարժեք հոլանդացի ֆուտբոլիստն եմ: Ինձ չի անհանգստացնում ես 5 թե 150 կամ 200 մլն եվրո արժեմ:
«Բարսելոնին» հետևում էի երբ երիտասարդ է, իսկ երբ ավելի գիտակից դարձա խաղում, սկսեցի հետևել Գվարդիոլայի ժամանակաշրջանին: Դա ինձ նրանց ավելի մեծ երկրպագուն դարձրեց: Միշտ եղել եմ Մեսսիի մեծ երկրպագուն, չնայած՝ ինձ ամբողջ թիմն է դուր գալիս: Չեմ պատրաստվում Բարսելոնայում լինել զբոսաշրջիկի կարգավիճակով ու դիտել Մեսսիին», - հոլանդացում խոսքերն է մեջբերում NOS-ը:

Ф. де Йонг: «Не собираюсь в Барселону в качестве туриста посмотреть на Месси»
«Я вёл переговоры с «ПСЖ». Затем позвонил Максвеллу и сказал, что не собираюсь к ним присоединяться, а мой агент сообщил об этом французскому клубу. Также у меня были переговоры с Гвардиолой насчёт перехода в «Манчестер Сити». Клубы всегда стараются убедить тебя, чтобы ты перешёл именно к ним. Очень рад, что «Барселона» сделала так много, чтобы заполучить меня. Они давно хотели видеть меня в команде, предлагали контракт в прошлом году. Но у них есть бюджет, они не могут тратить много денег. Приятно для меня и моего агента быть самым дорогим голландским игроком в истории. Меня не волнует, если я стою пять миллионов, 150 или 200.
Смотрел на «Барселону», когда был молод, а когда я стал немного более сознательным в игре, следил за эпохой Гвардиолы. Это сделало меня ещё большим поклонником. Всегда был большим поклонником Месси, хотя мне нравится вся команда. Я не собираюсь в Барселону в качестве туриста, чтобы просто посмотреть на Месси», — приводит слова голландца NOS.