Մի անհանգստացեք, ամեն ինչ նորմալ հունով գնում է. Սվիտալսկին՝ ՀՀ-ԵՄ համաձայնագրի վավերացման մասին (Տեսանյութ)
26/01/2019 14:57
Մի անհանգստացեք, ամեն ինչ իր նորմալ հունով գնում է, Aysor.am-ի հարցին ի պատասխան՝ ասաց ՀՀ-ում ԵՄ դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին՝ անդրադառնալով հարցին, թե կա մտավախություն, որ ՀՀ-ԵՄ համաձայնագրի վավերացումը ձգձգվում է:
«Վավերացման գործընթացը ընթացքում է: 10 պետություն կա արդեն, որ վավերացումն իրականացրել է: Սովորաբար ԵՄ համաձայնագրերի վավերարցումը տևում է 2-3 տարի, հետևաբար չկա որևէ մտահոգություն: Մենք խորհուրդ ենք տալիս կենտրոնանալ 80 տոկոս դրույթների իրականացման վրա, որոնք արդեն իսկ ուժի մեջ են մտնել և վավերացման կարիք չունեն», - նշեց Սվիտալսկին:

Ratification proceeds normally: EU ambassador urges not to be concerned about EU-Armenia Agreement
The ratification proceeds normally, EU Ambassador to Armenia Piotr Switalski told the reporters today, asked about concerns over protraction of Armenia-EU Agreement ratification process.
“The ratification process is proceeding normally. By now we have ten states which have ratified the agreement. Normally the ratification of EU agreements takes between 2-3 years, so there is no reason to show any concern. We suggest instead to focus on the implementation of the provisions that are already in force,” the ambassador said, adding that the 80% of the provisions are in force and do not need any ratification.