Հանրային հեռուստաընկերությունը չի կարող ցուցադրել Ռոման Բաբայանի «Գործ N° Մարտի 1» ֆիլմը
Հանրային հեռուստաընկերությունը ցուցադրում է բացառապես էքսկլյուզիվ կոնտենտ, որի հեռարձակման կամ հեղինակային իրավունքները պատկանում են միայն Առաջին ալիքին, Aysor.am-ի հարցին ի պատասխան՝ ասացին Հանրային հեռուստաընկերությունից։
«Հաշվի առնելով վերոնշյալը` Հանրային հեռուստաընկերությունը չի կարող ցուցադրել Ռոման Բաբայանի «Մարտի 1-ի գործը» ֆիլմը, քանի որ այն արդեն իսկ ցուցադրվել է այլ հեռուստաալիքով («Հինգերորդ ալիք»)», - տեղեկացրին Հ1-ից։
Ավելի վաղ «Հինգերորդ ալիքը» ցուցադրել էր Ռոման Բաբայանի «Գործ N° Մարտի 1» ֆիլմը, դրանից հետո Հանրային հեռուստաընկերությունը ցուցադրեց Տիգրան Պասկևիչյանի «Հայաստանի կորսված գարունը» ֆիլմը։
Հանրային հեռուսատաընկերությունից հայտնեցին նաև, որ Մարտի 1-ի դեպքերի մասին սեփական արտադրության ֆիլմ են պատրաստում։
«Ցանկանում ենք նաև հիշեցնել, որ շաբաթներ առաջ հեռուստատեսությունը հայտարարել էր, որ սեփական արտադրության հեռուստաֆիլմ է պատրաստում՝ Մարտի 1-ի դեպքերի մասին, որն Առաջին ալիքի եթերում կլինի 2019 թվականի մարտի 1-ին», -հաղորդեցին Հանրային հեռուստաընկերությունից։

Фильм Романа Бабаяна «Дело № 1 марта» не может быть показан в эфире Общественной телекомпании
В эфире Общественной телекомпании Армении транслируется исключительно эксклюзивный контент, права на трансляцию которого или авторские права принадлежат только ОТА, заявили в ответ на вопрос Aysor.am в Общественной телекомпании.
«Учитывая вышесказанное, Общественная телекомпания не может показать фильм Романа Балаяна «Дело № 1 марта», поскольку он уже транслировался на другом канале («Пятый канал»)», - сообщили на телеканале «H1».
Ранее в эфире «Пятого канала» показали документальный фильм Романа Бабаяна «Дело № 1 марта», после этого на Общественном телеканале Армении был показан фильм Тиграна Паскевичяна «Потерянная весна Армении».
В Общественной телекомпании также отметили, что готовят о событиях 1 марта 2008 года свой собственный фильм.
«Хотим также напомнить, что несколько недель назад телекомпания заявила, что готовит фильм собственного производства о событиях 1 марта, который будет показан 1 марта 2019 года», - сообщили на телеканале «H1».