Խորհրդարանը պետք է հսկայան ճիգեր գործադրի, որ ակնկալիքները հիասթափության չվերածվեն. Ռուստամյան
Ազգային ժողովում ներկայումս այնպիսի քաղաքական ուժեր են, որոնք միանշանակ չէ, որ պաշտպանում են ՀՅԴ-ի գաղափարները, մինչդեռ «Դաշնակցությունը» գաղափարական-քաղաքական կուսակցություն է, այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՅԴ Բյուրոյի նախագահ Արմեն Ռուստամյանը:
«Մեր բոլոր հետագա քայլերը բխելու են այդ տարբերություններից: Եթե մենք արձանագրենք, որ շեղումներ կան, մենք կլինենք ընդդիմություն: Միաժամանակ, արհեստական ընդդիմություն-իշխանություն դառնալու մոլուցք մենք չունենք», - ասաց նա:
Անդրադառնալով խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներին՝ Արմեն Ռուստամյանը նկատեց՝ կար պաթոսի և էյֆորիայի վիճակ, մինչդեռ ընտրողին պետք է մի փոքր ավելի շատ ժամանակ տալ՝ թույլ տալով, որ նա ավելի սթափ նայի իրականությանը:
«Ֆավորիտն ակնհայտ էր: Այս խորհրդարանը պետք է հսկայան ճիգեր գործադրի, որ ակնկալիքները հիասթափության չվերածվեն: Մարդիկ իրական փոփոխություններ են ակնկալում: Շարժումը միայն մերժումով չէր կարող ավարտվել», - ասաց նա:

Current NA must exert huge efforts not to turn expectations into disappointments: Rustamyan
The political forces in the National Assembly do not defend ARF-D’s ideas while Dashnaktsutyun is ideological-political party, ARF-D Bureau chairman Armen Rustamyan told the reporters today.
“All our future steps will stem from that differences. If we register that there are diversions, we will be opposition. At the same time we do not have a mania of becoming artificial opposition-authority,” he said.
Speaking about the election results Rustamyan noted that there was an atmosphere of pathos and euphoria, while the citizens should have been given more time to look at reality more soberly.
“The favorite was obvious. This parliament must exert huge efforts not to turn the expectations into disappointments. People expect real changes. The movement cannot end with denial only,” he stressed.