Փաշինյանի շնորհիվ Հայաստանը դարձել է համարյա չեղած հաշիվ ՀԱՊԿ-ում. ՀՀԿ խոսնակ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհիվ Հայաստանը դարձել է համարյա չեղած հաշիվ ՀԱՊԿ-ում, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
«Հայ-ռուսական հարաբերությունների մասին խոսում էր Փաշինյանը, որ երբեք այսքան փայլուն չէր եղել, ես էլ մտածում էի, որ գազը ոչ թե պետք է թանակա, այլ էժանանա. ի՞նչ եղավ՝ գազը թանկացավ, սա՞ էր փայլունը», - ասաց նա։
Շարմազանովի խոսքով՝ Փաշինյանը պետք է հասկանա, որ դիվանագիտության մեջ պատահական բառեր չեն օգտագործում։
«Ես իրեն կոնկրետ հարց եմ տալիս. որ ասում էիք ԵԱՏՄ մտնելը սխալ է, բա որ սխալ էր, ինչի՞ եք հիմա այդ սխալը կրկնում», - նշեց ՀՀԿ խոսնակը։

Thanks to Nikol Pashinyan Armenia has been ignored in the CSTO: Eduard Sharmazanov
Thanks to Nikol Pashinyan Armenia has been ignored in the CSTO, Republican party spokesperson Eduard Sharmazanov told the reporters today.
“Pashinyan is saying that Armenian-Russian relations were never as brilliant as they are now. While I was thinking that in such case gas prices will not go up, but down, and what has happened? Gas prices have been raised. Was it brilliant?” he said.
Sharmazanov said that Pashinyan must understand that accidental words are not being used in diplomacy.
“I am giving him a concrete question - you were telling that membership to the EAEU was wrong, why do you again repeat this mistake,” the party’s spokesperson said.