Նիկոլ Փաշինյան. Մարտի 1-ի գործը սկզբունքային է ոչ թե իմ, այլ՝ Հայաստանի համար
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը РБК հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում պատասխանել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի վերաբերյալ հարցին, որը կալանավորվել է սահմանադրական կարգը տապալելու մեղադրանքով:
Հարցին՝ արդյոք հնարավոր է ասել, որ 2008 թվականի մարտի 1-ի գործը իր համար սկզբունքային է՝ Ն. Փաշինյանը պատասխանել է.
«Դա ինձ համար սկզբունքային գործ չէ: Կարծում եմ, որ դա Հայաստանի համար է սկզբունքային գործ, քանի որ, երբ 10 քաղաքացի է զոհվում, դա չի կարող հենց այնպես անցնել: Մենք պետք է պարզենք, թե ինչ է տեղի ունեցել և ինչու»:

Никол Пашинян: Дело 1 марта принципиально не для меня, а для Армении
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в интервью телеканалу РБК ответил на вопрос о втором президенте республики Роберте Кочаряне, который арестован по обвинению в свержении конституционного строя.
На вопрос, можно ли сказать, что дело 1 марта 2008 года для него является принципиальным, Н.Пашинян ответил: «Это не для меня принципиальное дело. Я думаю, что это для Армении принципиальное дело, потому что, когда погибают 10 граждан, это не может просто так пройти. Нужно разобраться, что произошло и почему».