Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ երկօրյա պաշտոնական այցով մեկնում է Գերմանիա
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կանցլեր Անգելա Մերկելի հրավերով հունվարի 30-ի երեկոյան երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի Գերմանիա:
Այցի շրջանակում Բեռլինում վարչապետը հանդիպումներ կունենա Գերմանիայի բարձրագույն ղեկավարության հետ՝ Նախագահ Ֆրանկ Վալտեր-Շտայնմայերի, Կանցլեր Անգելա Մերկելի, Բունդեսթագի նախագահ Վոլֆգանգ Շոյբլեի հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի գրասենյակ, որտեղ հանդես կգա ելույթով: Նախատեսվում է նաև ՀՀ վարչապետի հանդիպումը ԳԴՀ տնտեսության Արևելյան հանձնաժողով-Արևելյան Եվրոպա միության և գերմանական առաջատար ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ:
Գերմանիայի Քյոլն քաղաքում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի գերմանահայ համայնքի ներկայացուցիչների, ինչպես նաև Քյոլնի քաղաքապետի հետ: Նախատեսվում է նաև ՀՀ վարչապետի այցը Քյոլնի տեխնիկական համալսարան և հանդիպում ուսանողների ու պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ:

Премьер Армении с супругой посетит Германию с официальным визитом
Премьер-министр Армении Никол Пашинян с супругой Анной Акопян вечером 30 января посетит с двухдневным официальным визитом Германию по приглашению канцлера Ангелы Меркель.
Как сообщает пресс-служба правительства, в Берлине Н.Пашинян встретится с президентом Германии Франк Вальтером-Штайнмайером, канцлером А.Меркель, председателем Бундестага Вольфгангом Шойбле.
Премьер Армении посетит офис фонда Конрада Аденауэра, где выступит с речью. Запланированы встречи Н.Пашиняна с представителями бизнес-сообщества.
В Кельне премьер Армении встретится с армянской общиной и мэром города, а также со студентами и профессорско-преподавательским составом Технического университета Кельна.