Կարևոր է կանխատեսելիությունը. Գրիգորի Կարասինը՝ հայ-ռուսական հարաբերությունների մասին
Ռուսաստանի արտգործնախարարի տեղակալ Գրիգորի Կարասինը և Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը Երևանում կայացած հանդիպմանը քննարկել են հայ-ռուսական համագործակցության վերաբերյալ հարցեր:
«Հայաստանի արտգործնախարարի հետ շատ մանրամասն զրույց է տեղի ունեցել, քննարկվել են երկկողմ հարաբերությունների հետ կապված բոլոր հարցերը, որոնք աստիճանաբար էլ ավելի են զարգանում», - ասել է Գ. Կարասինը Երևանում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ:
«Ճիշտ է կանխատեսելիությունը: Երկու կողմերն էլ լավ են հասկանում: Մեզ հարկավոր է կայունություն, բաց գործելաոճ, միմյանց մտքերի ու մտադրությունների հասկացողություն: Մենք համաձայնեցինք սերտ կապեր հաստատել և համակարգել, այդ թվում նաև միջազգային հարթակներում: Մենք համագործակցում ենք և կշարունակենք դա անել », - ասել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի փոխնախարարը:
Նրա խոսքով՝ աշխատանքներ են տարվում առաջիկայում առևտրատնտեսական համագործակցության հայ-ռուսական միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի անցկացման համար:

Russia wants predictability and permanence in relations with Armenia: deputy Russian FM
Russian deputy foreign minister Vladimir Karasin and Armenia’s Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan discussed a number of issues on Armenian-Russian cooperation, Karasin told the reporters in Yerevan today.
“A very extensive conversation took place with the foreign minister of Armenia. We have discussed all the issues on bilateral relations, which continue developing steadily,” Karasin said.
“Predictability is very important. The two sides understand it very well. We need permanence, openness, understanding of ideas and intentions of one another. We have agreed to have frequent close contacts, coordination in international arenas as well. We are developing cooperation and will continue doing it in future as well,” the Russian deputy FM said.
He also said that the session of the Armenian-Russian inter-governmental commission on trade-economic cooperation will take place in near future.