Պետական համակարգում աշխատավարձերը պետք է սարքենք մրցունակ, որ լավագույն կադրերը չգնան մասնավոր սեկտոր. փոխվարչապետ
30/01/2019 12:12
Քաղծառայության համակարգի ընդհանուր վերանայման կարիք կա, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը։
Դիտարկմանը՝ հավանակա՞ն է, որ կառավարությունը օրենսդրական նախաձեռնությամբ հանդես գա պարգևավճարների չափի մասով, Ավինյանն ասաց.
«Բարոյական կողմի վրա միանշանակ պետք է ուշադրություն դարձնենք, բայց եթե մենք ուզում ենք կայացնել իրապես մրցունակ պետական համակարգ, պետք է քաղծառայության համակարգը վերանայենք, ինչպես նաև պետական համակարգում աշխատավարձերը գոնե մասնավոր սեկտորին մոտեցնենք, սարքենք մրցունակ, որպեսզի լավագույն կադրերը ինչ-որ փուլում չգնան մասնավոր սեկտոր»։

Мы должны приблизить зарплаты в государственной системе к частному сектору, сделать их конкурентоспособными – Тигран Авинян
30/01/2019 13:44
Есть необходимость в пересмотре системы государственной службы, заявил сегодня журналистам вице-премьер Армении Тигран Авинян.
На вопрос, может ли правительство выступить с законодательной инициативой по части размера премий, Тигран Авинян ответил:
«На нравственную сторону мы, однозначно, должны обратить внимание, но если мы хотим, чтобы у нас состоялась действительно конкурентоспособная государственная система, мы должны пересмотреть систему государственного управления, а также приблизить зарплаты в государственной системе хотя бы к частному сектору, сделать их конкурентоспособными, чтобы лучшие кадры на каком-то этапе не уходили в частный сектор».