«Ժողովուրդ». ՀՔԾ քննիչները սրտնեղել են, այլես չեն ցանկանում աշխատել, քանի որ անհարմար իրավիճակում են հայտնվում
30/01/2019 09:54
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ իր տեղեկություններով` ՀՔԾ-ից մի քանի քննիչ աշխատանքից ազատվելու դիմում է ներկայացրել:
«Մեզ հասած տեղեկությունների համաձայն` նրանք մտերիմ շրջապատում սրտնեղել են, որ այլես չեն ցանկանում աշխատել, քանի որ անհարմար իրավիճակում են հայտնվում, երբ աղմկահարույց գործեր են բերում դատարան, որտեղ որևէ ապացույց չունեն անձի մասով, բայց միջնորդություն են ներկայացնում, որ պետք է կալանավորեն: Արդյունքում դատարանը մերժում է նրանց միջնորդությունները` հիմք ընդունելով, որ գործով որևէ ապացույց չկա, և իրենք էլ` որպես գործը քննող քննիչ, հայտնվում են անհարմար վիճակում:
Մեկնաբանությունների համար դիմեցինք ՀՔԾ, որտեղից նշեցին, որ երեք քննիչ է սեփական դիմումի հիման վրա ազատվել աշխատանքից»:

«Жоховурд»: Следователи Специальной следственной службы не хотят больше работать, поскольку оказываются в неловком положении
30/01/2019 11:42
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что несколько следователей Специальной следственной службы представили заявления об увольнении с работы.
«По нашим сведениям, они в кругу близких выразили досаду в связи с тем, что больше не хотят работать, поскольку оказываются в неловком положении, когда представляют в суде резонансные уголовные дела, в которых нет никаких доказательств по части обвиняемого лица, однако они ходатайствуют о его аресте. В результате суд отклоняет их ходатайства, принимая за основание, что в уголовном деле нет никакого доказательства, а они как расследующие дело следователи оказываются в неловком положении.
Для комментариев мы обратились в Специальную следственную службу, где сообщили, что три следователя освобождены от работы на основании собственных заявлений», - пишет газета.