Ռուսաստանը ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցում ԱՄՆ-ի հետ աշխատում է առանց որևէ խնդրի
Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակում Ռուսաստանը Միացյալ Նահանգների և Ֆրանսիայի հետ աշխատում է առանց որևէ խնդրի:
«Մենք շատ լավ համագործակցում ենք ամերիկացիների և ֆրանսիացիների հետ գոյություն ունեցող կառույցների շրջանակում», - ասել է Գ.Կարասինը Երևանում՝ պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին:
Խոսելով միջնորդների հայտարարության՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի հասարակություններին խաղաղության նախապատրաստելու անհրաժեշտության մասին՝ Գ.Կարասինը հայտարարել է, որ պետք է խթանել փոխադարձ վստահությունը, բարդ խնդիրների լուծման խաղաղ ձգտումը:

Russia is working without any issues with United States and France in the sidelines of OSCE Minsk Group, Russian deputy foreign minister Grigory Karasin said in Yerevan today.
“We are cooperating very well with the Americans and French in the sidelines of existing structures,” Karasin said.
Speaking about the statement of the mediators about the necessity to prepare peoples for peace, Russian deputy FM said that it is necessary to promote the mutual trust  and the strive to solve the complicated issues peacefully.