«Իմ քայլը» խմբակցությունը կհանդիպի ֆինանսների նախարարին. օրակարգում հարկային օրենսգրքի փոփոխություններն ու պարգևավճարներն են
Փետրվարի 7-ին ֆինանսների նախարարի հետ կհանդիպենք պարգևավճարների հարցը քննարկելու, ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը:
Ըստ Մակունցի՝ ճիշտ կլինի, որպեսզի ինքնապարգևատրումների ինստիտուտն առհասարակ վերանա:
Նա ընդգծեց, որ Ջանջուղազյանի հետ հանդիպման օրակարգում նաև հարկային օրենսգրքի փոփոխություններին վերաբերող հարցեր կլինեն:
«Մենք ինքներս ունենք առանձին դիտարկումներ: Մենք կհնչեցնենք դրանք և կներկայացնենք որոշակի առաջարկներ», - ասաց նա:
Մակունցն ընդգծեց, որ փաթեթը պետք է արտացոլի հանրային և մասնագիտական խմբերի շահերը:
Հիշեցնենք, նախորդ շաբաթ ԱԺ-ում «Իմ քայլը» խմբակցությունը հանդիպել էր ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանի հետ՝ քննարկելու պարգևավճարների հարցը:

My Step faction to meet with minister of finance
My Step faction will meet with the minister of finance on February 7 to discuss the issue of rewards, head of the faction Lilit Makunts told the reporters today.
Makunts said it will be right to eliminate the institute of self-rewarding.
The head of the faction also stressed that during the meeting with the minister issues on changes in the tax code will also be discussed.
“We have separate observations. We will voice them and present some proposals,” she said, adding that the new package must reflect the interests of both the public and specialized groups.
Last week My Step faction met with the chairman of the State Revenue Committee to discuss the issue of rewards.