Խաղաղության մասին խոսելը հարցականի տակ չի դնում վճռականությունը. ԱԳ նախարար
Խաղաղության մասին խոսելը հարցականի տակ չի դնում վճռականությունը, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը
Դիտարկմանը, թե Փաշինյանը հայտարարեց, որ Հայաստանը երբեք չի քննարկի «խաղաղություն տարածքների դիմաց» բանաձևը, որը Ադբրեջանի ԱԳ նախարարությունը որակեց որպես բանակցություններից հրաժարվելու քայլ, նախարարը նշեց.
«Հայաստանն իր մասով շարունակում է աշխատել»:
Ճշտող հարցին, թե քանի՞ հակամարտող կողմ կա, քանի որ, ըստ Փաշինյանի հայտարարության, ստացվում է, որ Հայաստանը ևս հակամարտող կողմ է, Մնացականյանը կոչ արեց չկպնել բառակապակցություններից՝ նկատելով, որ Հայաստանը բանակցող կողմ է:
«Հայաստանն ունի իր մասը, նա երաշխավորն է Ղարաբաղի անվտանգության»,- ասաց նախարարը:
Անդրադառնալով հարցին՝ սպասվո՞ւմ է մոտ ապագայում Փաշինյան-Ալիև ևս մեկ հանդիպում, Մնացականյանն ասաց.
«Չշտապենք դեռևս: Շատ էական է, որպեսզի մենք շարունակենք կառուցել գործընկերությունն այնպես, որ կարողանանք արդյունք ունենալ»:

Speaking about peace does not put in doubt our determination: Armenia’s FM
Speaking about peace does not put in doubt our determination, Armenia’s Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan told the reporters today.
As to the observation that the Azerbaijani foreign ministry assessed the statement of Armenia’s PM that Armenia does not negotiate over “territories for peace” formula as refusal from the negotiations, Zohrabyan said Armenia continues working on its part.
“Armenia has its part in the process, it is the guarantor of Karabakh’s security,” Zohrabyan said.
Asked about Pashinyan-Aliyev meeting in near future, Mnatsakanyan urged not to hurry. “It is very important to continue building partnership in a way to register a result,” he said.