Արցախի հաջորդ նախագահը պետք է լինի Արայիկ Հարությունյանը. Աղաբեկյան
Արցախի Հանրապետության նախկին փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը կարծում է, որ Արցախի հաջորդ նախագահը պետք է լինի նախկին վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը:
«Ամեն անգամ լինելով Ստեփանակերտ քաղաքում, աջից-ձախից անընդհատ հարցնում են ինձ, վերջը ով է լինելու Արցախի հաջորդ նախագահը: Հրապարակային պատասխանում եմ բոլորին. 2012թ. լինելով Արցախի փոխվարչապետը և աշախատելով վարչապետ Արայիկ Հարությունյանի հետ, իմանալով նրա պատկերացումները և տեսլականը Արցախի ապագայի, նրա զարգացման մասին գտնում եմ, որ երկրի հաջորդ նախագահը պետք է լինի Արայիկ Հարությունյանը, և հիմա հայտարարում եմ՝ Արայիկ Հարությունյանը չունի այլընտրանք:
Արայիկ Հարությունյանի այլընտրանք չունենալու մասին առաջիկայում դեռ առիթներ շատ կունենամ խոսելու», - Facebook-ի իր էջում գրել է Ա.Աղաբեկյանը:

Следующим президентом Арцаха должен быть Араик Арутюнян - Артур Агабекян
Бывший вице-премьер Республики Арцах Артур Агабекян считает, что следующим президентом Арцаха должен стать экс-премьер Араик Арутюнян.
«Каждый раз, когда я бываю в Степанакерте, меня постоянно спрашивают, кто в конце концов будет следующим президентом Арцаха. Публично отвечаю всем: будучи в 2012 году вице-премьером и проработав с Араиком Арутюняном, зная его представление и видение будущего, развитии Арцаха, считаю, что следующим президентом страны должен быть Араик Арутюнян и заявляю сейчас – альтернативы Араику Арутюняну нет.
В дальнейшем у меня будет еще много поводов говорить о том, что альтернативы Араику Арутюняну нет», - написал на своей странице в Facebook Артур Агабекян.