Անորոշ բնույթի մտքերը շատ են, պատմողական մասը շատ է. Գևորգ Պետրոսյանը՝ կառավարության ծրագրի մասին
Կառավարության ներկայացված ծրագրում պատմողական բնույթի մասը շատ է, Aysor.am-ի թղթակից հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը:
Նա ընդգծեց` ծրագրից առաջնային տպավորությունն այն է, որ կա դրական առաջընթաց ապահովելու ցանկություն, բայց չեն պակասում դեկլարատիվ բնույթի խոստումները, իսկ կառավարության ծրագիրը պետք է լինի կոնկրետ քայլերի և կոնկրետ ժամանակահատվածում այդ քայլերի կյանքի կոչման ամբողջություն:
«Անորոշ բնույթի մտքերը շատ են, պատմողական մասը շատ է, պետք է կառավարության ծրագրում ոչ թե պատմողական մասը գերակայի, այլ` կիրառականը, տեսանելի, շոշափելի, չափելի մասը: Առայժմ, որքանով ծանոթացել եմ ծրագրին այս մասը գերակայող չէ», - ասաց Գևորգ Պետրոսյանը:
Պատգամավորն ընդգծեց՝ դեռևս ամբողջությամբ չի ծանոթացել ծրագրին հետևաբար վերը նշված գնահատականը չի ցանկանում տալ ամբողջ ծրագրին.
«Որքանով որ ծանոթացել եմ ծրագրին, առայժմ կոնկրետ ժամանակացույց կոնկրետ քայլերի համար նշված չէ: Գուցե, մյուս հատվածներում լինեն կոնկրետացումներ»,- ասաց Գ.  Պետորսյանը:

Government’s program is of much narrative character: PAP MP
The program presented by the government is of narrative character, PAP MP Gevorg Petrosyan said, speaking to Aysor.am.
He stressed that the first impression from the program is that there is a wish of ensuring positive progress but the declarative promises are too much while the government’s program must register concrete steps and terms of their implementation.
“The program consists of unclear ideas, the narrative part is too much. It should not be so, the practical part must be more than the narrative,” Petrosyan stressed.
The MP said he has not managed to get familiarized with the whole program yet that is why he does not want to give general description yet. What he says relates to the part he has already seen.
“As much as I have got familiarized with the program, I have not seen any concrete steps and terms. May be the rest sectors will be more concrete,” Petrosyan said.