Անորոշ բնույթի մտքերը շատ են, պատմողական մասը շատ է. Գևորգ Պետրոսյանը՝ կառավարության ծրագրի մասին
Կառավարության ներկայացված ծրագրում պատմողական բնույթի մասը շատ է, Aysor.am-ի թղթակից հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանը:
Նա ընդգծեց` ծրագրից առաջնային տպավորությունն այն է, որ կա դրական առաջընթաց ապահովելու ցանկություն, բայց չեն պակասում դեկլարատիվ բնույթի խոստումները, իսկ կառավարության ծրագիրը պետք է լինի կոնկրետ քայլերի և կոնկրետ ժամանակահատվածում այդ քայլերի կյանքի կոչման ամբողջություն:
«Անորոշ բնույթի մտքերը շատ են, պատմողական մասը շատ է, պետք է կառավարության ծրագրում ոչ թե պատմողական մասը գերակայի, այլ` կիրառականը, տեսանելի, շոշափելի, չափելի մասը: Առայժմ, որքանով ծանոթացել եմ ծրագրին այս մասը գերակայող չէ», - ասաց Գևորգ Պետրոսյանը:
Պատգամավորն ընդգծեց՝ դեռևս ամբողջությամբ չի ծանոթացել ծրագրին հետևաբար վերը նշված գնահատականը չի ցանկանում տալ ամբողջ ծրագրին.
«Որքանով որ ծանոթացել եմ ծրագրին, առայժմ կոնկրետ ժամանակացույց կոնկրետ քայլերի համար նշված չէ: Գուցե, մյուս հատվածներում լինեն կոնկրետացումներ»,- ասաց Գ.  Պետորսյանը:

Много расплывчатых мыслей, много повествования – Геворк Петросян о программе правительства
В программе правительства Армении довольно много повествования, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am депутат фракции «Процветающая Армения» Геворк Петросян.
Он подчеркнул, что первое впечатление от программы – есть желание обеспечить положительный прогресс, однако не стало меньше обещаний декларативного характера, а в программе правительства должны быть указаны конкретные шаги и конкретные сроки претворения в жизнь этих шагов.
«Много расплывчатых мыслей, много повествования, в программе правительства должна преобладать не повествовательная, а прикладная, обозрима, ощутимая часть. Пока насколько я успел ознакомиться с программой, превалирует эта часть», - сказал Геворк Петросян.
Депутат подчеркнул, что пока ознакомился с программой не полностью, посему не хочет давать подобную оценку всей программе.
«В той части, с которой я ознакомился, пока не видел графика конкретных шагов. Возможно, будут в других частях конкретизации»,- заявил Геворк Петросян.