Պետք է ծրագիրը գրողներին հարցնել՝ ի՞նչ է նշանակում «կոռուպցիան պետք է արժանանա հանրային լայն արգահատանքի» ձևակերպումը. Նիկոլայ Բաղդասարյան
07/02/2019 14:56
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նիկոլայ Բաղդասարյանը կառավարության գործունեության ծրագրում չի նկատել «անցումային արդարադատություն» եզրույթը և պատրաստվում է դրա ու այլ խնդիրների հետ կապված հարցադրումներ ուղղել վարչապետին։
«Նաև չեմ հասկացել՝ փորձու՞մ են ստեղծել հակակոռուպցիոն ունիվերսալ մարմին, թե՞ գործող մարմիններով կոռուպցիայի դեմ պետք է պայքարել: Ես կարծում եմ, որ նոր մարմինների ստեղծման կարիք չկա, պետք է գործող մարմիններով պայքարել»,- այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Բաղդասարյանը։
Իշխանական խմբակցության պատգամավորի խոսքով, իր համար անհասկանալի է նաև կառավարության գործունեության ծրագրում տեղ գտած ձևակերպումը՝ «Կոռուպցիան պետք է արժանանա հանրային լայն արգահատանքի»:

Нужно спросить у тех, кто писал программу – Николай Багдасарян о формулировке «коррупция должна удостоиться широкой критики со стороны общественности»
Член парламентской фракции «Мой шаг» не заметил в программе правительства термина «переходное правосудие» и собирается в связи с этим задать вопросы премьер-министру.
«Не понял также, пытаются ли создать антикоррупционный универсальный орган или будут бороться с коррупцией с помощью действующих органов. Я сомневаюсь в том, что нет необходимости в создании новых органов и нужно бороться действующими органами»,- сказал сегодня журналистам Николай Багдасарян.
По словам депутата правящей силы, ему непонятна также нашедшая место в программе правительства формулировка – «Коррупция должна удостоиться широкой критики со стороны общественности».
На вопрос, как он может объяснить это, Николай Багдасарян ответил: «Нужно спросить у тех, кто писал программу».