«Ժամանակ». Ավինյան-Վանեցյան դիմակայության մեջ Վանեցյանը հաղթանակած դուրս եկավ
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Երեկ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը իր որոշմամբ աշխատանքից ազատել է Ջրային պետական կոմիտեի նախագահ Ինեսա Գաբայանին:
Պատճառը ամենևին էլ Գաբայանի վատ կամ լավ աշխատանքը չէր, այլ իշխանության ներսում առկա ներխմբային բախումը: Ինեսա Գաբայանը վատ հարաբերություններ ուներ ջրառի տնօրեն Կարեն Եփրեմյանի հետ, ում անմիջական վերադասն էր: Բայց Գաբայանը չէր կարողանում ազատվել Եփրեմյանից, քանի որ նա վայելում էր ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանի հովանավորությունը: Իսկ Գաբայանի հովանավորը փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն էր:
Այսպիսով, կարող ենք արձանագրել, որ Ավինյան-Վանեցյան դիմակայության մեջ Վանեցյանը հաղթանակած դուրս եկավ»:

«Жаманак»: В противостоянии Ванецян – Авинян одержал победу Ванецян
Газета «Жаманак» пишет, что вчера премьер-министр Никол Пашинян своим решением обводил от работы председателя Государственного комитета водного хозяйства Инессу Габаян.
«Причина вовсе не плохой или хорошей работе Габаян, а в столкновении внутри властных групп. Инесса Габаян в плохих отношениях с директором предприятия «Водозабор» Кареном Епремяном, которое находится в ее непосредственном подчинении. Однако Габаян не могла избавиться от Епремяна, поскольку он пользовался покровительством начальника Службы национальной безопасности Артура Ванецяна. А Инессе Габаян покровительствовал вице-премьер Тигран Авинян.
Таким образом, можно констатировать, что в противостоянии Ванецян – Авинян, одержал победу Ванецян», - пишет газета.