Ազդարարվեց տնտեսական հեղափոխության  մեկնարկը. հաստատվեց կառավարության ծրագիրը (Տեսանյութեր)
Հիշեցնենք՝ ծրագիրը ներկայացվել էր նախորդ նիստում, սակայն վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը քվեարկության չէր դրել՝ վերջին «շտրիխներն անելու» համար:
Ծրագիրը կառավարությանը ներկայացրեց ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը՝ ասելով, որ մաքսիմալ մշակել են առաջարկները, որոնք ստացել են:
«Ստացանք շատ լավ ծրագիր», - ասաց նա:
Նիկոլ Փաշինյանն էլ ասաց, թե այս ընթացքում եղել են որոշակի արձագանքներ:
«Մենք այդ արձագանքերի քննարկումը նախաձեռնեցինք ու դա մեզ օգնեց, որ արձանագրենք՝ կառավարության այս ծրագիրը համապատասխանում է մեր ունեցած հայեցակարգային պատկերացումներին: Մեր հայեցակարգային պատկերացման համար շատ անկյունաքարային նշանակությւոն ունի հետևյալը՝ մենք հռչակել ենք տնտեսական հեղափոխության հայեցակարգը ու մենք ազդարարում ենք տնտեսական հեղափոխության մեկնարկը», - ասաց նա:

The cabinet sitting approved today the government’s program.
The program was presented at the previous sitting on Wednesday but Prime Minister Nikol Pashinyan did not put it for voting for making final corrections in it.
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan said they have worked out the proposals and included them in the program.
“We have a very good program,” he said.
“There were some responses. We have initiated discussion and it helped us to register that this program corresponds to the conceptual ideas we have. For our conceptual idea the following is very important: we have declared concept of economic revolution, and now we declare the launch of economic revolution,” Pashinyan said.