Տրանշ 1-ում ու 2-ում որակի հետ կապված լուրջ խնդիրներ կան. Հակոբ Արշակյան
Տարվում են աշխատանքներ հյուսիս-հարավ ավտոմայրուղու առաջին և երկրորդ տրանշներով նախատեսված շինարարական աշխատանքները նախատեսված ժամկետներում (2019 թ-ի սեպտեմբեր, Aysor.am) ավարատելու համար, լրագրողներին ասաց ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Հակոբ Արշակյանը:
«Այն ծավալները, որոնցով առաջ էին գնում աշխատանքները, մեր գործուն ջանքերի շնորհիվ եռապատկվել են: Ի սկզբանե աշխատանքները շատ դանադաղ էին ընթացել և պրոցեսը հետ էր ընկել մինչև կառավարության փոփոխությունը: Մեր ջանքերը շարունակելու ենք գործադրել, որ մինչև ստանձնած ժամկետը աշխատանքներն ավարտին մոտեցվեն», - ասաց նա:
Դիտարկմանը, թե ի՞նչ կոնկրետ խնդիրների պատճառով են տրանշ 2-ում աշխատանքները դանադաղել, քանի որ Փաշինյանն իր ասուլիսներից մեկի ժամանակ խոստացել էր բացահայտումներ անել և անդրադառնալ խնդիրներին, Արշակյանն ասաց.
«Տրանշ 1-ում ու նաև 2-ում որակի հետ կապված լուրջ խնդիրներ կան: Քանի որ հարցը Քննչական կոմիտեի իրավասության տակ է գտնվում, գերադասելի չէ մեկնաբանել»:

Works undertaken to end construction of North-South highway in set period of time: minister
Works are being carried out to complete the Tranche 1 and Tranche 2 construction works of the North-South highway in the set period until September 2019, transport, communication and IT minister Hakob Arshakyan told the reporters today.
“The volume of carried out works has considerably increased due to our efforts. From the very beginning the works were passing very slowly and the process has slowed down until the change of government. We will continue our efforts until the works end in the set period of time,” he said.
As to why the works in Tranche 2 slowed down, regarding the circumstance that Pashinyan promised at one of his press conferences to make revelations and refer to the issues, Arshakyan said, “There were serious issues in Tranche 1 and Tranche 2 regarding the quality. As far as the issue is being investigated at the Investigative Committee, I prefer not to comment it.”