Սերժ Սարգսյանը մեղադրյալի կարգավիճակ չունի. ՀՔԾ
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Հատուկ քննչական ծառայության վարույթում գտնվող որևէ քրեական գործով չունի մեղադրյալի կարգավիճակ, Aysor.am-ի հարցմանն ի պատասխան ասաց ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը։
«Մենք պաշտոնապես հերքում ենք նման լուրերը։ Սերժ Սարգսյանը մեղադրյալի կարգավիճակ չունի»,- ասաց խոսնակը՝ հերքելով այսօր տարածված տեղեկությունները։
Ավելի վաղ Սերժ Սարգսյանի փաստաբանը պաշտոնապես հաստատել էր, որ Սերժ Սարգսյանը Մարտի 1-ի գործի շրջանակում կանչվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն և հարցաքննվել։
Այս քրեական գործի շրջանակներում որպես վկա հարցաքննվել էր նաև ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ունի մեղադրյալի կարգավիճակ և գտնվում է կալանքի տակ։

Экс-президент Армении Серж Саргсян не имеет статуса обвиняемого – следственная служба
Бывший президент Армении Серж Саргсян не имеет статуса обвиняемого ни по одному уголовному делу, находящемуся в производстве Специальной следственной службы, заявила Aysor.am пресс-секретарь Специальной следственной службы Марина Оганджанян.
«Мы официально опровергаем подобные сведения. С.Саргсян не имеет статуса обвиняемого»,- сказала М.Оганджанян.
Вчера адвокат С.Саргсяна Амрам Макинян подтвердил информацию о допросе экс-президента в по делу «1 марта 2008 года».
В рамках данного уголовного дела допрошен также первый президент Армении Левон Тер-Петросян. Второй президент Армении Роберт Кочарян имеет статус обвиняемого и арестован.