Մահացող էյֆորիայի վերջին ճիչ. Գագիկ Մինասյանը՝ կառավարության ծրագրի մասին
Հետաքրքիր է տեսնել այն տրանսֆորմացիան, որ այս ութ ամսվա ընթացքում բառապաշարի առումով տեղի է ունեցել մեր երկրում, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԺ նախկին պատգամավոր, ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողվի նախկին նախագահ Գագիկ Մինասյանն՝ անդրադառնալով կառավարության ներկայացրած ծրագրին։
«Եթե կառավարության 8 ամիս առաջվա ներկայացրած ծրագիրը հեղափոխական առաջընթացը գործնականում բոլոր ոլորտներին էր վերաբերում, ապա իրողությունների ազդեցության տակ այս նոր ծրագրում ընդամենը մեկ անգամ և այն էլ վերջին նախադասության մեջ է արձանագրվում տնտեսական հեղափոխության մասին, դա էլ կարելի է համարել մահացող էյֆորիայի վերջին ճիչ», - ասաց Գագիկ Մինասյանը։
Նրա խոսքով՝ կառավարության ներկայացրած ծրագիրն իր էությամբ շատ բաներով կրկնում է 2017 թվականին «Հանրապետական» կուսակցության կառավարության կողմից ներկայացվածին։
«Եվ եթե տարբերություն կա, ապա այն ավելի շատ վերաբերում է ոչ թե ծրագրի էությանը, ապա դրա դիզայնին։ Նոր ծրագրում ավելի շատ են ածականները, մակդիրները, էպիտետները։ Դա բնորոշ է այս նոր կառավարությանը», - ասաց Մինասյանը։

Это последний крик умирающей эйфории – Гагик Минасян о программе правительства
Интересно наблюдать за трансформацией, которая произошла в лексическом контексте в нашей стране за последние восемь месяцев, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами бывший депутат парламента, бывший председатель постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Гагик Минасян, касаясь программы нового правительства.
«Если в представленной 8 месяцев назад программе революционный прогресс касался всех сфер, то под влиянием реалий в этой новой программе правительства об экономической революции говорится только один раз, причем в последнем предложении, и это можно считать последним криком умирающей эйфории», - сказал Гагик Минасян.
По его словам, представленная правительством программа во многом повторяет программу правительства Республиканской партии в 2017 году.
«И если есть разница, то она касается больше не сути программы, а ее дизайна. В новой программе больше прилагательных, эпитетов, определений. Это присуще новому правительству», - сказал Гагик Минасян.