Մահացող էյֆորիայի վերջին ճիչ. Գագիկ Մինասյանը՝ կառավարության ծրագրի մասին
Հետաքրքիր է տեսնել այն տրանսֆորմացիան, որ այս ութ ամսվա ընթացքում բառապաշարի առումով տեղի է ունեցել մեր երկրում, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԱԺ նախկին պատգամավոր, ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողվի նախկին նախագահ Գագիկ Մինասյանն՝ անդրադառնալով կառավարության ներկայացրած ծրագրին։
«Եթե կառավարության 8 ամիս առաջվա ներկայացրած ծրագիրը հեղափոխական առաջընթացը գործնականում բոլոր ոլորտներին էր վերաբերում, ապա իրողությունների ազդեցության տակ այս նոր ծրագրում ընդամենը մեկ անգամ և այն էլ վերջին նախադասության մեջ է արձանագրվում տնտեսական հեղափոխության մասին, դա էլ կարելի է համարել մահացող էյֆորիայի վերջին ճիչ», - ասաց Գագիկ Մինասյանը։
Նրա խոսքով՝ կառավարության ներկայացրած ծրագիրն իր էությամբ շատ բաներով կրկնում է 2017 թվականին «Հանրապետական» կուսակցության կառավարության կողմից ներկայացվածին։
«Եվ եթե տարբերություն կա, ապա այն ավելի շատ վերաբերում է ոչ թե ծրագրի էությանը, ապա դրա դիզայնին։ Նոր ծրագրում ավելի շատ են ածականները, մակդիրները, էպիտետները։ Դա բնորոշ է այս նոր կառավարությանը», - ասաց Մինասյանը։

Last scream of dying euphoria: ex MP Gagik Minasyan on government’s program
The transformation of words in the country during the eight months is rather interesting, ex MP, ex chairman of the NA’s Finance-Crediting and Budget Affairs Standing Committee Gagik Minasyan said, referring to the government’s program.
“If the progress in the government’s program presented 8 months ago referred practically to all sectors, under new developments the new program registers about economic revolution in the last sentence which may be considered the last scream of dying euphoria.”
He said the program presented by the government in many aspects repeats the 2017 program presented by the Republican party.
“And even if there is a difference it mostly relates not to the essence of the program but the design. The new program is full of adjectives, epithets which is peculiar to the new government,” Minasyan said.