Առաջիկայում մեզ մնում է մեր հայրենիքն ազատել քրեաօլիգարխիկ և կոռուպցիոն վերջին բացիլներից. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
12/02/2019 10:20
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության 5-ամյա ծրագրի նախագիծը խորհրդարանում ներկայացնելիս մինչև դրա բովանդակությանն անցնելը, հիշեց 2018 թվականի խորհրդարանական ընտրությունները, ասաց, որ դրանք Հայաստանի 3-րդ հանրապետության պատմության մեջ բացառիկ էին։
«Դեկտեմբերի 9-ի խորհդրարանական ընտրությունները առաջինն էին, որի արդյունքները չվիճարկվեցին Սահմանադրական դատարանում, հետևաբար ունենք լեգիտիմության աննախադեպ բարձր աստիճան ունեցող կառավարություն», - հայտարարեց  Փաշինյանը։
Նա նշեց, որ այդ ընտրություններով Հայաստանում ավարտվեց հեղափոխության փուլը, և «երկրում կատարված փոփոխությունները դարձան անշրջելի»։
«Սա, իհարկե, չի նշանակում, որ երկրում հաստատված քաղաքական համակարգը անթերի է և կատարելագործման ու բարեփոխումների կարիք չունի։ Սա նշանակում է, որ քրեաօլիգարխիկ նախորդ ռեժիմին վերադարձ այլևս չի լինի և առաջիկայում մեզ մնում է մեր հայրենիքը ազատել քրեաօլիգարխիկ և կոռուպցիոն վերջին բացիլներից», - հայտարարեց Փաշինյանը։
Նա շնորհակալություն հայտնեց քաղաքացիներին, ովքեր ընտրել են իրենց դաշինքը և նաև նրանց, ովքեր, ընդհանրապես, գնացել ու մասնակցել են ընտրություններին։

We need to free homeland from last elements of criminal-oligarchic and corrupted regime: Pashinyan
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan is presenting today the government’s draft program for the upcoming 5 years to the National Assembly. Before passing to the program, Pashinyan reminded the 2018 parliamentary elections which he said were exclusive in the history of 3d Republic.
“The December 9 parliamentary elections were the first ones the results of which were not disputed at the Constitutional Court. Thus, we have a government with unprecedented high level of legitimacy,” Pashinyan stated, adding that the revolution phase ended in Armenia and the changes in the country have become inevitable.
“Of course, it does not mean that the political system established in the country is flawless and has no need of improvement and reforms. It means that the former criminal-oligarchic regime will not return any more, and now we need to free the homeland from the last elements of criminal-oligarchic and corrupted regime,” Pashinyan said.
He thanked the citizens who backed My Step bloc and those who participated in the voting in general.