Կառավարության ծրագիրը զուրկ է գաղափարական հենքից. Արծվիկ Մինասյան
ՀՀ կառավարության ծրագիրը զուրկ է գաղափարական հենքից, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Արծվիկ Մինասյանը։
«Գրված է, որ այն հիմնված է «Իմ քայլը» դաշինքի նախընտրական ծրագրի վրա։ Որևէ մեկը, ես չեմ կարծում, որ հասարակության մեջ՝ ներառյալ դաշինքից շատերը, կարող են գաղափարախոսական ծրագիր համարել», - ասաց նա։
Արծվիկ Մինասյանն ընդգծեց՝ ծրագրում չկա ընդգծված մոտեցում, պատկերացում։
«Այս ծրագրի եզրափակիչ մասում անտեսված են արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերը, կարծեք թե, երկրի կառավարության գործում այս ուժերը դերակատարություն չպետք է ունենան, կարծեք թե, Հայաստանը կառուցված է միայն հաղթող իշխող ուժից ու ԱԺ-ում ներկայացված մյուս ուժերից, դա այդպես չէ», - ասաց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչը։
Նա ասաց՝ իրենք, ինչպես նաև արտախորհրդարանական մյուս ուժերը, ցույց կտան, որ, ոչ, երկիրը պետք է կառավարվի բոլորի կողմից՝ գաղափարական, ծրագրային կոնկրետ առաջարկների ու լավագույն որոշումներ կայացնելու սկզբունքի հիման վրա։

Программа правительства Армении лишена идеологической основы – Арцвик Минасян
Программа правительства Армении лишена идеологической основы, заявил сегодня журналистам представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян.
«Написано, что она основана на предвыборной программе блока «Мой шаг». Я не думаю, что в обществе кто-нибудь, включая многих представителей блока, может считать это идеологической программой», - сказал Минасян.
Арцвик Минасян подчеркнул, что в программе нет подчеркнутого подхода, представлений.
«В заключительной части этой программы игнорируются внепарламентские политические силы, как будто эти силы не должны играть какую-то роль, как будто Армения состоит только из победившей правящей силы и представленных в парламенте других сил. Это не так», - заявил представитель Верховного органа АРФД.
Он сказал, что АРФД, а также другие внепарламентские силы продемонстрируют, что это не так и страной должны руководить все – на основе идеологических, программных конкретных предложений и принципа принятия наилучшего решения.