Նիգերիայում առնվազն 14 մարդ է մահացել նախագահի ելույթից  հետո սկսված քաշքշուկից
Նիգերիայի հարավի Ռիվերսի նահանգում տեղի ունեցած հրմշտոցի ընթացքում՝ երկրի նախագահ Մոհամադ Բուհարիի ելույթից հետո, առնվազն 14 մարդ է մահացել, հայտնել է Vanguard տեղական հրատարակությունը:
Ըստ աղբյուրի՝  նախագահի նախընտրական հանրահավաքը կայացել Պորտ Հարկորտ քաղաքի մարզադաշտում: Հրմշտոցն սկսվել է արդեն այն բանից հետո, երբ նա հեռացել է բեմահարթակից: Զոհերի մեծ մասը վայր է ընկել և  ոտնատակ եղել, մինչ կուսակցության կողմնակիցները փորձել են ուժով ճեղքել-անցնել փակ դարպասները:
Նիգերիայի ազգային ասամբլեայի և երկրի նախագահի ընդհանուր ընտրություններն, ինչպես հայտնել են զանգվածային լրատվամիջոցները, տեղի կունենան փետրվարի 16-ին:

В Нигерии не менее 14 человек погибли в давке после речи президента
По меньшей мере 14 человек погибли в давке в штате Риверс на юге Нигерии, где президент страны Мохаммад Бухари выступал с предвыборной речью, сообщает местное издание Vanguard.
По данным издания, предвыборный митинг президента проходил на стадионе в городе Порт-Харкорт. Давка началась уже после того, как он покинул арену. Большинство жертв упали и были затоптаны, пока сторонники партии пытались силой прорваться сквозь запертые ворота.
"Я могу подтвердить 14 жертв... Цифры могут измениться. За состоянием других (пострадавших - ред.) наблюдает врач", - заявил представитель больницы в Порт-Харкорте Кем Даниэль-Элебига.
Всеобщие выборы в национальную ассамблею и президента страны пройдут в Нигерии, как сообщают СМИ, 16 февраля.