ԱՄՆ-ի պետական պարտքը հասել է 22 տրլն դոլարի ռեկորդային նշագծին
ԱՄՆ-ի պետական պարտքը հասել է 22,01 տրլն դոլար նոր ռեկորդային նշագծին: Համապատասխան տվյալները տարեկան հաշվետության մեջ փետրվարի 12-ին տարածել է երկրի ֆինանսների նախարարությունը:
Թիվը, որը բերված է փաստաթղթում, արտացոլում է պետպարտքի վիճակը երկուշաբթի դրությամբ: Ինչպես հունվարի սկզբին հայտնել է CNN հեռուստաընկերությունը, որը վերլուծել է ֆինանսների նախարարության տվյալները, ԱՄՆ-ի պետական պարտքը Դոնալդ Թրամփի նախագահության երկու տարվա ընթացքում (2017 թվականի հունվարի 20-ից) ավելացել է ավելի քան 2 տրլն դոլարով:

Госдолг США установил исторический рекорд. Он превысил отметку в $22 трлн
Государственный долг США достиг новой рекордной отметки в $22,01 трлн. Такие данные во вторник распространило министерство финансов США в ежедневном отчете.
Число, которое приводится в документе, отражает состояние госдолга США на вечер 11 февраля.
В начале января телеканал CNN сообщил, что, согласно анализу данных минфина, за два года президентства Дональда Трампа государственный долг страны вырос более чем на $2 трлн.
В середине июля 2018 года председатель Федеральной резервной системы США, выполняющей функции центрального банка, Джером Пауэлл заявил, что темпы роста государственного суверенного долга США превышают темпы развития американской экономики.