«Ժողովուրդ, կարո՞ղ է սպասում էիք գաք ԱԺ, ու ընդդիմությունը քծներ ձեզ». Էդմոն Մարուքյանը հայտարարեց՝ դեմ են կառավարության ծրագրին
14/02/2019 14:57
Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը դեմ է քվեարկելու ՀՀ կառավարության ծրագրին։
««Լուսավոր Հայաստանը» դեմ է քվեարկելու այս նախագծին, միայն կառուցվածքը կառավարության բավարար է, որ մենք դեմ քվեարկենք՝ առանց ծրագիրը կարդալու», - ԱԺ-ում հայտարարեց ԼՀԿ նախագահ Էդմոն Մարուքյանը։
Նա ընդգծեց՝ քննադատությունները իշխանությունը պետք է հանդուժողականությամբ լսի՝ առանց նեղանալու։
«Բա մեր դերն ինչի՞ համար է։ Ասում եք՝ բայց դուք ո՞նց կարող է դեմ լինեք, ժողովուրդ, կարո՞ղ է դուք սպասում էիք գաք խորհրդարան, ու ընդդիմությունը գովար ձեզ, քծներ ձեզ ու չասեր այն, ինչ մտածում է անկեղծ», - ասաց Էդմոն Մարուքյանը։

Неужели вы ожидали, что придете в парламент и оппозиция будет заискивать перед вами – фракции «Светлая Армения» проголосует против программы
14/02/2019 15:24
Парламентская фракции «Светлая Армения» проголосует против программы правительства.
«Фракция «Светлая Армения» проголосует против этого проекта, достаточно только одной структуры правительства, чтобы мы проголосовали против, даже не читая программу», - заявил руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
Он подчеркнул, что власти должны выслушивать критику и проявлять к ней толерантность, а не обижаться.
«А в чем наша роль? Говорите, как вы можете быть против? Послушайте, неужели вы ожидали, что придете в парламент и оппозиция будет хвалисть вас, заискивать перед вами и не говорить искренне то, что думает?!» - сказал Марукян.