Մեր ձեռքի տակ  բազմաթիվ ներդրումային ծրագրեր կան. Նիկոլ Փաշինյան
Մեր ձեռքի տակ բազմաթիվ ներդրումային ծրագրեր, Կառավարության այսօրվա նիստում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այդ ծրագերից մի մասը իրականանալի է, մի մասն ալուրջ է, մի մասի վրա պետք է աշխատել, ընդ որում, պոտենցիալ ներդրողները պետության հետ հարաբերվելու տարբեր ուղիներ են նախընտրում», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, թե մի մասը նախընտրում է նախարարությունների հետ աշխատել, մի մասը աշխատել փոխվարչապետերի կամ վարչապետի, մարզպետների հետ։
«Դա նորմալ է, ով ում հետ ուզում է, թող աշխատի, բայց ներդրումային բանակցությունները կենտրոնանան տնտեսական զարգացման ու ներդրումների նախարարությունում են», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ մարդու բանկային պատմությունը շատ կարևոր է ներդրումային պոտենցիալը հասկանալու համար։
«Եթե մարդը կյանքում իր բանկային հաշվին 5000 դոլար չի ունեցել ու եկել ասում է 80 միլիոնի ներդրում եմ ուզում անել, հասկանալի է, որ այդտեղ ինչ-որ բան այնպես չէ», - ասաց ՀՀ վարչապետը։

We have a number of investment projects at our hand: Armenia’s Prime Minister
We have a number of investment projects at our hand, Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said at the cabinet sitting today.
“Part of these projects is implementable, part of them is unserious, part of them needs to be worked on, by the way the potential investors are looking for different ways to contact with the state,” he said.
Pashinyan stressed that some of them prefer to work with ministries, some with deputy PMs or PM and some with governors.
“It is normal, they work with those they want, but investment negotiations must be centralized at economic development and investments ministry,” Pashinyan said.
He said a person’s bank history is very important for understanding the investment potential of a person.
“If a person did not have $5,000 on his bank account during his whole life and comes and says I want to make investments amounting to $80million, it is clear that something is wrong here,” the PM said.