ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանին կանչել են Ազգային անվտանգության ծառայություն
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանին կանչել են Ազգային անվտանգության ծառայություն:
Ըստ մամուլի հրապարակումների՝ 2018 թվականի ապրիլին Երևանում տեղի ունեցած իշխանափոխությունից հետո Գագիկ Խաչատրյանը մեկնել էր ԱՄՆ, որտեղ նրա  ընտանիքի անդամները բիզնես և շքեղ առանձնատներ ունեն:
Խոսքը գնում է հարյուրավոր միլիոնների հասնող կարողության մասին: Օրեր առաջ մամուլը գրեց, որ նա վերադարձել է Երևան:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` ԱԱԾ-ն արդեն կանչել է նրան և պահանջում են վերադարձնել գումարները, որոնց ծագումը կասկածահարույց է: Թե ֆորմալ առումով, ի՞նչ գործի շրջանակներում են կանչել` առայժմ պարզել չհաջողվեց:

Former chairman of the State Revenue Committee Gagik Khachatryan has been summoned to the National Security Service, Pastinfo writes.
According to media publications, after the change of power in April 2018, Khachatryan left for the USA where he and his family members have business and luxurious mansions.
The media says it is spoken about hundreds of millions wealth. Recently it has been reported that Khachatryan has returned to Yerevan.
Pastinfo writes that the NSS has already summoned him and demand returning the money gained in suspicious way.