Տանից թանկարժեք իրեր են տարել, գումար չեն տարել. Անատոլի Գնունի
Հանցագործները տանից տարել են նվերներ և թանկարժեք իրեր, գումար չեն տարել, Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց «Նաիրի» բժշկական կենտրոնի գլխավոր բժիշկ Անատոլի Գնունին՝ անդրադառնալով երեկ իր բնակարանից կատարված գողությանը։
Արդյո՞ք թանկարժեք իրերի մեջ ոսկեղեն և արվեստի գործեր են եղել։ Ա.Գնունին պատասխանեց. «Ես թանկարժեք նկարներ, անտիկվարիատ չունեմ, ես գլուխս կախ աշխատող բժիշկ եմ, նման բաներ տանը չունեմ։ Ես շատ հասարակ եմ ապրում, շատ համեստ եմ ապրում, հիվանդներից փող չեմ վերցնում։ Դրա համար նման անտիկվար բաներ, կալվածքներ չունեմ»:
Նա նշեց, որ գողացված թանկարժեք իրերը բավական մեծ ծավալ են կազմում։ Անատոլի Գնունին տեղեկացրեց, որ իրավապահները շատ արագ արձագանքել են, դեպքի վայրում համապատասխան աշխատանքներ իրականացրել։
Քննչական կոմիտեից էլ Aysor.am-ին տեղեկացրեցին, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1.1 կետով: Կատարավում են անհետաձգելի քննչական, օպերատիվ-որոնողական աշխատանքներ, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձին հայտնաբերելու ուղղությմաբ։

Из квартиры украдены ценные вещи, денег не брали – Анатолий Гнуни
Преступники забрали из квартиры подарки и ценные вещи, денег не брали, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am исполнительный директор, заведующий отделением интенсивной терапии и реанимации медицинского центра «Наири» Анатолий Гнуни, касаясь совершенного накануне ограбления своей квартиры.
На вопрос, были ли среди ценных вещей предметы искусства и драгоценности, Анатолий Гнуни ответил: «У меня нет дорогих картин, антиквариата, я работаю врачом, таких вещей не имею. Я живу очень просто, очень скромно, не беру деньги у больных, поэтому ни антиквариата, ни вилл у меня нет».
Он отметил, что украденные ценные предметы составляют довольно большой объем. Анатолий Гнуни также сообщил, что правоохранители очень быстро отреагировали, провели на месте соответствующие работы.
В следственном комитете Aysor.am сообщили, что по факту возбуждено уголовное дело по п.1.1 ч.3 ст.177 Уголовного кодекса Армении. Проводятся неотложные следственные и оперативно-розыскные мероприятия в направлении поиска совершившего преступление лица.