«Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամի հաշվեհամարի մուտքերը 6 ամսվա ընթացքում կազմել են 859 մլն 55 հազար դրամ
21/02/2019 13:24
Վեց ամսվա ընթացում «Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամի հաշվեհամարի վրա եղել է 859 մլն 55 հազար դրամի մուտք, որից ծախսվել է 236 մլն դրամ, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Իմ քայլը» և  «City of smile» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը:
Նա ընդգծեց, որ այս ամիսների ընթացքում հիմնադրամի միջոցներով երկու գործուղում է եղել դրամահավաքի նպատակով, որից առաջինի համար ծախսվել է 832 հազար դրամ, արդյունքում հավաքագրված գումարը կազմել է 98 մլն 440 հազար դրամ, մյուս գործուղման համար ծախսվել է 3 մլն 642 հազար դրամ, որի արդյունքում հավաքագրվել է 75 մլն դրամ:
Ա.Հակոբյանն ընդգծեց, որ վեց ամիսների ընթացքում հիմնադրամին նվիրատվություն է կատարվել 114 անհատի և կազմակերպության կողմից. «Ամենամեծ գումարը կազմել է 241 մլն դրամ: Դա եղել է նպատակային նվիրատվություն՝ ուղղված Մեղրու մանկապարտեզի նորոգմանը: Ամենափոքր նվիրատվությունը կազմել է 1000 դրամ»:
Անդրադառնալով «City of smile» բարեգործական հիմնադրամին՝ Հակոբյանը նշեց, որ մինչ այս պահը հիմնադրամ մուտք է կատարվել 264 մլն դրամ՝ 85 անհատների և կազմակերպությունների կողմից:
Աննա Հակոբյանի խոսքով՝ այս պահին «City of smile» բարեգործական հիմնադրամի շահառու է հանդիսանում 100-ից ավելի երեխա:

During six months of its establishment My Step benevolent fund received 859 million 55 thousand AMD of which 236 million AMD were spent, chairperson of the Board of Trustees of My Step and City of Smile charity funds Anna Hakobyan told the reporters today.
She stressed that the means were spent for business trips aimed at money gathering. For the first time 832,000 AMD were spent which resulted in gathering 98 million 440 thousand drams and the second trip cost 3 million 642 thousand drams which resulted in gathering 75 million AMD.
Hakobyan stressed that during the six months My Step fund has made donations to 114 individuals and organizations.
“The biggest donated sum totaled 241 million AMD addressed to the restoration of Meghri kinder-garten. The smallest sum amounted to 1,000 AMD,” she said.
Referring to the City of smile charity foundation, Hakobyan noted that till not 264 million AMD have been donated to it by 85 individuals and organizations. She said as of now over 100 children are stakeholders of the City of smile fund.