Սիսիանում ձնահյուսի հետևանքով մահացած զինծառայողի ընտանիքին կտրվի փոխհատուցում
Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի ակտիվների և պարտավորությունների կառավարման հանձնաժողովը որոշում է կայացրել սահմանված կարգով կատարել հատուցումներ 2 զոհված զինծառայողների ընտանիքներին, տեղեկացնում են հիմնադրամից։
Այսօր պայմանագրային զինծառայող, սերժանտ Հայկ Սամվելի Քարամյանի և պայմանագրային զինծառայող, շարքային Հովհաննես Գրիշայի Մելքոնյանի ընտանիքներին կփոխանցվի միանվագ 10-ական միլիոն ՀՀ դրամ և 20 տարվա ընթացքում կտրամադրվի ամսական 250 000 ՀՀ դրամ:
Համաձայն «Կոնվերսբանկ» ՓԲԸ-ի հետ կնքված պայմանագրի՝ գումարները կփոխանցվեն շահառուների համար բացված հատուկ բանկային հաշիվներին, որոնք սպասարկվում են անվճար:
Նկատենք, որ Հայկ Քարամյանը մահացել էր 2018-ի դեկտեմբերի 5-ին՝ Սիսիանում մնալով ձնահյուսի տակ։ Իսկ Հովհաննես Գրիշայի Մելքոնյանը մահացու հրազենային վիրավորումն ստացել էր 2018-ի հունիսի 22-ի ուշ երեկոյան՝ մարտական դիրքում՝ ծառայակից ընկերոջ անկանոն կրակահերթի հետևանքով։

Families of two killed servicemen to get financial compensation
A commission managing actives of insurance of servicemen has decided to provide compensation to the families of two killed servicemen.
According to the decision of the commission, the families of contract serviceman Hayk Karamyan and contract serviceman Hovhannes Melkonyan will get one-time 10 million AMD financial compensation each and 250,000 AMD monthly for 20 years.
According to the contract signed with Conversebank, the sums will be transferred to the special bank accounts opened for stakeholders and which are being served free of charge,
Hayk Karamyan died on December 5, 2018 during avalanche in Sisian and Hovhannes Melkonyan received gun wound on January 22, 2018 late in the evening in the post as a result of irregular fire opened by another serviceman.